Brno láká na luxusní žebra

Zvažujete, kam vyrazit na výlet? Prahu máte prošlápnutou a do Ostravy daleko? Pak vsaďte na Brno, druhé největší město Česka nabízející moderní architekturu i historické památky, a stejně tak výbornou kuchyni a kulturní zážitky. Připravili jsme pro vás pár tipů, co si nenechat ujít a kam rozhodně zavítat.

Výtečná kuchyně je sázkou na jistotu

Jakmile vás chytne hlad, určitě budete přemýšlet, kam na pivo Brno. V Brně najdete řadu malých a útulných hospůdek či restaurací, kde se pyšní výbornou kuchyní i originálně vybaveným interiérem, jenž vám zpříjemní chvíle čekání na pokrmy. Co rozhodně musíte ochutnat, jsou nejlepší žebra v Brně. Kulinářský zážitek slibuje prémiovou kvalitu masa doplněnou o pikantní marinádu s hořčicí a křenem. Zakousnout k tomu můžete třeba čerstvý chléb či zeleninu. Žebra jsou skvělou volbou pro partu přátel i milovníky dobrého masa. A vydatný oběd i večeři je potřeba spláchnout lahodným pivem s čepicí pěny. V Brně si pochutnáte na pivech Starobrno, Beránek i klasice v podobě Radegast.

Pokud si chcete dopřát typické brněnské pivo, pak sledujte, kam v Brně na pivo a spojte zastávku na drink třeba s obědem nebo večeří. Oblíbené hospůdky a menší restaurace najdete v samotném centru města, odkud to máte kousek za všemi kulturními památkami. Vynechat nesmíte hrad Špilberk, Katedrálu svatých Petra a Pavla a samozřejmě moderní umění v podobě kameninového orloje ve tvaru projektilu.

Co stihnout během víkendu

Na centrum města vám bude stačit jedno odpoledne, jestliže ale budete v Brně delší čas, vypravte se i kousek dál. Pěkná procházka na vás čeká ve Wilsonově lese spojujícím lesopark a sportovní areál. Krásný park pak čekejte v Tyršově sadu. Tady byl dříve hřbitov, teď se zde pokocháte vzácnými dřevinami. Kdo dává přednost kostelíkům a historickým stavbám, ocení zastávku  u barokního kostela Zvěstování Panny Marie a svatého Tomáše apoštola. V barokním slohu zde najdete i další unikátní památky, například Morový sloup umístěný přímo na náměstí Svobody nebo Palác šlechtičen v ulici Kobližná.