Magnetické rohože do vašich provozoven

Magnetická průmyslová rohož má vlastně stejné využití jako ta klasická před vstupem do domu, rozdíl je v tom, že magnetická rohož místo kamínků, boty očistí od kovových feromagnetických nečistot. Je to skvělý a účinný pomocník, když potřebujete na denní bázi přecházet mezi výrobou a kanceláří, kdy si tyto magnetické nečistoty nechcete odnést s sebou. Odpadne vám povinnost myslet na nazouvání návleků, přezouvání se do náhradní obuvi anebo ručně čistit pracovní obuv. 

Magnetická rohož pomáhá odstranit: 

·  Kovový prach.

·  Plíšky.

·  Piliny z kovu.

·  Odřezky.

·  Špony, matky a další feromagnetické nečistoty.

Kde magnetickou rohož použít:

·  výrobní a potravinářské závody,

·  přechodové místnosti mezi výrobou nebo dílnou a potravinářským provozem nebo kanceláří,

·  v podnicích, kde jejich přítomnost vyžadují auditorské společnosti.

Rohože jsou vyráběny a dodávány ve dvou rozměrech (500 × 500 mm a 1000 × 500 mm).

Mimo jiné v nabídce najdeme magnetické rohože, které mají silnější gumovou vrstvu, v ECOnomickém provedení a magnetické rohože UP. Jednotlivé typy se liší v množství zachycených feromagnetických nečistot, odolnosti, hmotnosti a provedení.

Magnetické rohože dvouvrstvé:

Vrchní gumová vrstva – efektivně zachycuje nečistoty z podrážek bot, zabraňuje jejich vniknutí a možnému poškození neodymových magnetů.

Slabší gumová vrstva = větší síla magnetů, která lépe proniká skrz gumu, efektivněji přitahuje nečistoty, nižší hmotnost pro snazší čištění.

Silnější gumová vrstva = menší síla magnetů, vyšší hmotnost, vyšší odolnost a delší životnost.

Spodní vrstva s neodymovými magnety – silné magnety k sobě přes gumovou vrstvu přitahují feromagnetické nečistoty.

Jak magnetické průmyslové rohože čistit?

Mohlo by se zdát, že váha magnetické rohože bude překážkou při jejím čištění, ale není tomu tak. Čištění je velmi snadné, protože stačí očistit jen její vrchní gumovou vrstvu, která se dá velmi jednoduše od magnetů oddělit. Kovové nečistoty přestanou být přitahovány magnetickou vrstvou a gumovou část lze jednoduše vyklepat a zbytky feromagnetických nečistot otřít.