Bezpečnostní fólie pro rodinné domy i byty: všestranné využití a vlastnosti

autofólie Brno

Možné použití bezpečnostních fólií

Kde všude nachází čím dál oblíbenější bezpečnostní fólie uplatnění? Touto fólií je možné opatřit stavební sklo, což zlepší ochranu daného objektu před vniknutím zloděje, ale také zabrání prohození cizích předmětů oknem nebo jinou skleněnou plochou, a tím jejímu zničení. Neméně důležitá je také ochrana proti účinkům tlakové vlny. Je tedy zřejmé, že bezpečnostní fólie nepatří pouze do rodinných domů a bytů, ale hojně se s nimi můžete setkat v různých komerčních a veřejných budovách.

Vlastnosti bezpečnostních fólií

Bezpečnostní fólie poskytují nejen ochranu, ale rovněž fungují jako velmi účinný filtr proti UV záření (až 99 %). Fólie jsou rovněž velmi dobře odolné proti chemickému i mechanickému poškození, přičemž je samozřejmě nutné dodržovat nutný postup údržby. Fólie o tloušťce 0,3 mm disponují atestem Státní zkušebny pro stupně odolnosti P1, P2 a P4. Nezbytná je rovněž odborná montáž, aby byla fólie akceptována pojišťovnou. Rozhodně nejsou na místě obavy, že bezpečnostní fólie bude na okně nebo skle viditelná.

Opomenout nelze ani ochranné fólie, které se vyznačují menší tloušťkou (0,1–0,2 mm). Rovněž se jedná o čiré fólie, které jsou určeny pro použití na místech, kde není kladen takový důraz na bezpečnost a kde je důležitější spíše ochrana před nechtěných rozbitím skleněné plochy nebo okna. Díky tomu ochranná fólie předejde poraněním a úrazům. Samozřejmostí je atest zdravotní nezávadnosti.

Podobnými vlastnostmi se vyznačují také fólie určené pro automobily. Ty nabízí rovněž variabilní použití, jako se o tom můžete přesvědčit díky autofóliím Brno. Uvidíte, že nejen váš domov, ale také váš vůz si zaslouží vylepšení v podobě autoskel a tonování v Brně a okolí.