4 situace, kdy se vyplatí svolit k výkupu nemovitosti

Pokud máte na svých bedrech nemovitost, která vás spíše tíží, než je k užitku, přemýšlíte, jak ji co nejrychleji prodat. Přece jenom inzertní portály jsou sice dobrá věc, na druhou stranu to vyžaduje čas, peníze i nějaké ty nervy. Výkup nemovitosti se jeví jako daleko atraktivnější a rychlejší řešení, které vás může pomyslného břemena zbavit. Komu a kdy se skutečně vyplatí?

Když potřebujete vyřešit dluhy

Výkup domu nebo bytu spočívá v jedné věci, a sice v tom, že se odkoupí nemovitost za velmi krátký čas s tím, že se peníze dají dokonce na ruku. Problém tkví v jedné věci – nikdy se nedostane 100 % z prodejní ceny, ale společnost vykupující nemovitosti si strhne svou provizi. Obvykle bývá ve výši 10-20 %. To však nemění nic na tom, že to není v jistých chvílích výhodný krok. 

Tato možnost přichází na scénu ve chvíli, kdy například potřebujete vyřešit své dluhy. Pokud vám zejména výše dlužné částky už doslova přerostla přes hlavu, rychlým prodejem se jich můžete zbavit.

Když řešíte dražbu

Stejně tak je výkup východiskem ze situace, kdy řešíte dražbu. Hrozí vám nevýhodný prodej nemovitosti v dražbě? Raději ji dejte rychle na odkup. Společnosti vykupující nemovitosti neřeší, jestli je dům v exekuci, v dražbě, s věcným břemenem nebo jestli je zatížen exekucí. Veškeré škraloupy tedy nehrají příliš roli. 

Když potřebujete rychle peníze

Ať už jste se do tíživé životní situace dostali jakýmkoli způsobem, možná rychle potřebujete peníze. Výkup v takovém případě přichází vhod, protože situaci potřebujete co nejdříve vyřešit. 

Nikde se však nepíše, že peníze musíte potřebovat na úhradu svých závazků. Může to být také z toho důvodu, že jste se rozhodli investovat a chybí vám potřebný kapitál.

Když se potřebujete zbavit problematické nemovitosti

Už bylo řečeno, že společnosti vykupující nemovitosti nehledí příliš na to, v jakém maléru se dům či byt nachází. Je jim jedno, jestli je v exekuci, s věcným břemenem či nikoliv. Proto pokud se potřebujete zbavit problematické nemovitosti, není nad čím váhat. Takové domy či byty by se na tradičních inzertních portálech příliš nezalíbily.