Nevíte, co darovat po vánoční stromeček? Šperkem uděláte radost každé ženě

Opět se blíží vánoční čas a s ním i nakupování vánočních dárků. I když jsou Vánoce především rodinné svátky klidu a pohody, tak dárky k nim neodmyslitelně patří. Těší se na ně nejvíce děti, které vše silně prožívají. Ale i dospělí mají radost, když si na ně jejich blízcí vzpomenou a obdarují je. Vymyslet ten správný dárek dá někdy zabrat. A když si opravdu nevíte rady, tak šperkem nic nepokazíte.

Chtělo by to něco na krk

Pokud chcete darovat pod stromeček ženě dárek, který ji potěší, volte něco, co bude jen její. Dáte-li jí novou titanovou pánev do kuchyně, tak to jistě ocení, ale užitek z takového dárku bude mít celá domácnost. Kdežto darovaný šperk bude nosit pouze ona. Co třeba vybrat jemný náhrdelník s pravou říční perlou? Žena nebo dívka ho může nosit na slavnostní příležitosti – do divadla nebo na koncert vážné hudby ke společenskému oblečení. 

Nemusíte ale sáhnout jen po perlách. V nabídce kamenných i internetových klenotnictví je celá řada drahých kamenů. Neumíte-li si z nich vybrat, můžete si nechat poradit od odborníků. Nebo volit takový, který se hodí k barvě očí či vlasů obdarované. Bílý kámen je neutrální a většinou velmi oblíbený.

Radost udělají i náušnice

Kromě šperku na krk máte před sebou další možnosti, co vybrat jako dárek k Vánocům. I stříbrné náušnice visací nebo na šroubek či puzetu potěší. Při výběru tohoto typu šperku je dobré se trefit do vkusu jeho budoucí majitelky. Není ale těžké si dopředu zjistit, jaké náušnice žena většinou nosí. Některá dává přednost masivnějším modelům, jiná má raději drobnější. Co se týká výběru kovu, tak můžete volit šperky ze zlata, stříbra i z chirurgické oceli, která je vhodná pro každého, kdo má nějakou alergii na nikl. I v oceli se vyrábějí krásné ozdoby na krk, zápěstí nebo do uší.