Zájem o majetkové pojištění roste, máte ho i vy?

majetkové pojištění

Ochrana majetku by měla být vlastní každému z nás. Češi konečně chápou, jak moc výhodné je majetkové pojištění a sjednávají si ho. Někdy ale bohužel bez rozmyslu, takže platí příliš moc, nebo naopak dochází k podpojištění. Že pojistku ještě nemáte? Přečtěte si několik rad, které vám pomohou ve správném výběru. Máme i tip, jak výrazně ušetřit a přitom mít jistotu kvalitního pojištění.

K čemu slouží?

Majetkové pojištění vzniklo spojením pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Jeho výhodou je, že pokrývá škody na věcech movitých i nemovitých. Právě kvůli širokému záběru pojistného krytí na něj lidé vsázejí nejčastěji. Nemáte-li dům nebo byt pojištěn, i vaše volba by měla padnout právě na tento druh pojistky.

Kdy vás ochrání? 

Kryje škody, které vzniknou vlivem řádění přírodních živlů (déšť, krupobití, silný vítr, sníh apod.), vztahuje se i na škody, které způsobí vandalové a zloději. Aby pojistka fungovala ve váš prospěch, přečtěte si před podpisem smlouvy pojistné podmínky. Věnujte pozornost výpisu pojistných událostí. Nezapomeňte na to, že pojistka musí být vždy sjednána na majitele nemovitosti!

pojištění majetku

Kolik zaplatíte?

Sazby majetkového pojištění nejsou vysoké. Cenu ovlivňuje velikost obytné plochy a celková hodnota majetku. Právě zde lidé hodně chybují. Nastavují si pojistné limity, které neodpovídají skutečnému stavu, takže platí příliš moc nebo málo. Nespěchejte a hodnotu majetku určete zodpovědně. Je také dobré jednou za čas pojistku aktualizovat, vyplatí se to hlavně při modernizaci, protože hodnota majetku stoupá. Konkrétní představu o ceně vám pomůže udělat kalkulačka pojištění majetku.

Kde výhodně?

Cenově i časově výhodnější je, když si pojištění vyřídíte online. Například u pojišťovny Ergo je to otázka několika minut. Jako bonus vám k pojistce dá zcela zdarma pojištění odpovědnosti do 3 000 000 Kč (více se o principech jeho fungování dozvíte tady). Získáte také pojištění bez limitů na stavební součásti, elektroniku a sklo.

Sdílet článek