Víno jako dárek? Poradíme, jakým uděláte radost!

červené víno

Máte chuť na dobré víno? Chcete někoho obdarovat, ale nespokojíte se s nabídku v běžném supermarketu? Pro opravdové vinařské poklady musíte zajít do specializované prodejny nebo vinotéky. Tady vám nabídnou lahodná vína, a to tuzemská i zahraniční. Navíc vám tu poradí a ideálně budete moci i ochutnat. Než tam zajdete, udělejte si s námi představu o tom, jaké víno se k čemu hodí a komu jím uděláte největší radost.

Bílé víno pro zastánce lehké kuchyně

Bílé víno se hodí k bílým masům, lehčím pokrmům a k čerstvým bílým sýrům. Pokud chcete obdarovat ženu, bílým vínem rozhodně nic nezkazíte. Mezi vynikající odrůdy patří například Hibernal, Pálava nebo Rulandské šedé. Je jich ale samozřejmě mnohem více, takže určitě budete mít vždycky z čeho vybírat!

Červené víno pro chladné dny a milovníky Francie

Silná červená vína ocení ti, kteří rádi sedávají u krbu nebo zachumlaní v dece na terase, i když není zrovna vlídné počasí. Červená vína zahřejí a velmi dobře pasují k červeným masům. Pokud máte rádi hovězí po burgundsku nebo podobná jídla s kořenovou zeleninou, volte červené víno. Chcete-li víno věnovat někomu, o kom víte, že podlehl kouzlu Francie, silné červené víno bude tou pravou volbou.

Šumivá vína pro dámy a dny plné slunce

Šumivé víno mají v oblibě především ženy a jedná se o skvělý dárek k svátku nebo k narozeninám v letním období. Podává se vychlazené a evokuje slunce a pohodu. Pokud chcete sobě nebo někomu jinému navodit pocit letních radovánek, je dobrým nápadem sáhnout právě po něčem šumivém.

Šampaňské a sekty pro slavnostní chvíle

Pravé šampaňské pochází z oblasti Champagne ve Francii. Toužíte-li po něčem opravdu luxusním, měli byste vybírat právě tady. Pro speciální příležitosti, slavnostní okamžiky a jako dárek k významným událostem se hodí právě šampaňské! Můžete také zvolit sekty, které mohou být chuťově velmi srovnatelné.