Víte, jak funguje výkup zlata a mincí?

výkup zlata

Možná ani netušíte, jaký poklad se ukrývá v minci, kterou dědíte po generace a o které si myslíte, že je spíše součástí rodinného dědictví než hodnotným zlatem. Přitom cena zlata raketově stoupá již posledních sedm let a ocenit mince u odborníků není nic složitého. I na pohled totiž nenápadná mince, na níž se podepsalo i špatné uskladnění, vám může vydělat pořádný balík peněz!

Poraďte se s profesionálem

Růst ceny zlata smíte sledovat online a ubezpečit se tak, že ocenění mincí odpovídá realitě. Prudký růst ceny zlata totiž motivuje k prodeji řadu investorů, kteří před časem uložili své finanční prostředky do zlatých slitků a mincí. Stejně tak někteří sběratelé na doporučení prodávají své numismatické sbírky. Patříte mezi ně? Pak se obraťte například na prodejnu Pražské mincovny v Obecním domě, hned vedle Prašné brány a svěřte své rodinné bohatství do rukou světových znalců české a rakouské numismatiky. Pokud nechcete otálet, zastavte se tady už v pátek, 3. 4. 2020, kdy zde hostují vyhlášení obchodníci z rakouské centrální banky. V pražské mincovně si navíc můžete nechat zcela nezávazně ocenit své mince či slitky a využít česky hovořících expertů, a to vždy v maximální diskrétnosti. Vysoká cena zlata se přirozeně nedotýká pouze České republiky, také Slovensko následuje trend. Tady navíc vzniká výhoda platby v euro měně. Ostatně přesvědčte se sami na webových stránkách cena-zlata.cz, kde aktuální vývoj ceny naleznete se všemi detaily.

Připravte se na atraktivní finanční ohodnocení

Stále váháte, zda se pustit do prodeje? Nemusíte! Nezávislé finanční ohodnocení nabízí řadu výhod a umožní vám rozhodnout se, zda chcete mince i další zlaté slitky prodat či nikoliv. Zvláště pokud vás tlačí finanční tíseň, oceníte, že pro vás prakticky bezcenné mince dlouho uchovávané na půdě můžete efektivně zpeněžit. A to se vyplatí, nemyslíte?