Vestavby do aut, k čemu se nejvíce používají?

vestavba do auta

Rádi cestujete do zahraničí a zároveň rádi měníte trasu podle aktuální nálady a situace? Letecká doprava vám tuto možnost neposkytne. Proč se tedy nevydat na tak zvaný road trip obytným vozidlem? Klasické obytné auto si umí představit asi každý, je tu ale i jiná možnost – obytná vestavba do auta

Základním rozdílem mezi obytným vozem a obytnou vestavbou do auta je poněkud stísněnější prostor. Pro pohodlné cestování je tedy vhodná maximálně pro dvě osoby. 

Kompletní cestovní komfort

Vozidlo s vestavbou vám na cestách poskytne vše, co potřebujete. Samozřejmostí je toaleta, kuchyňka, sprcha, lednice a prostor na spaní. Důležitým detailem je i možnost otvírací střechy, díky které bude pobyt v interiéru příjemnější. 

V každém autě lze provést obytnou vestavbu

Vestavbu lze technicky zřídit v autě či dodávce všech značek, ale díky technickým parametrům jsou pro tento účel nejvhodnější Fiat Ducato a Citroen Jumper. V těchto modelech je totiž prostor nejširší, vozy jsou lehčí a cenově nejdostupnější. Přesto se setkáte s obytnými vestavbami i ve vozidlech VW Crafter, MB Sprinter nebo Renault Master.

Pro tento typ cestování se většinou rozhodnou milovníci cestování na odchodu do důchodu, kteří se tímto způsobem rozhodli trávit svůj volný čas. Této možnosti využívají čím dál víc také tak zvaní digitální nomádi, dobrodružněji založení mladí lidé, kteří pracují permanentně na dálku.  

Vestavby nejen pro cestovatele

Vestavbu do auta ocení i řemeslníci, kteří jsou často na cestách a nemohou si s každou maličkostí odskočit do dílny. Tento typ vestavby se provádí většinou z hliníku, který je lehký, ale robustní. Do dodávky si tak můžete nechat nainstalovat pojízdnou dílnu podle vašich potřeb. Nebudou zde chybět zásuvky, police, vany, boxy, skříňky, pracovní desky, výsuvné nebo sklápěcí panely na nářadí apod. 

Díky vestavbě dokážete lépe využít nákladový prostor vašeho vozu, zajistit pořádek v přepravovaném materiálu a nářadí a ušetřit tak svůj čas.