Česká pošta slibuje dodání do 10 dnů – kde a co nakoupit?

slevový portál

AliExpress je jedním z nejoblíbenějších čínských e-shopů a jeho popularita stále roste. Kdo by také nechtěl vybírat až ze 100 milionů produktů? Všechny zákazníky tohoto čínského gigantu nyní jistě potěší nově uzavřená smlouva s Českou poštou, která slibuje rychlejší dodání všech zásilek. 

Na AliExpressu je možné sehnat téměř vše od elektroniky přes kosmetiku až po módní kousky. Svým sortimentem se podobá e-shopům LightInTheBox a Vova. AliExpress se také pyšní velmi nízkými cenami. Zboží lze však získat ještě výhodněji, a to díky slevovým portálům, které nabízejí slevové kupony nejen pro nákup na AliExpressu.

Čínské e-shopy jako LightInTheBox a Vova se staly pro mnoho Čechů nedílnou součástí běžných nákupů. Není se čemu divit, velký výběr zboží a nízké ceny jsou opravdu neodolatelným lákadlem. Jedinou nevýhodou nákupů z Číny je dlouhá doba doručení a platba DPH a cla. Tyto nedostatky stále mnoho lidí od nákupu odrazují. 

Nová smlouva AliExpressu s Českou poštou

Snad i díky vysoké popularitě čínských e-shopů v Čechách, uzavřela Česká pošta dohodu s AliExpressem, která slibuje doručování zásilek již do 10 dnů od objednání. To je opravdu příjemná změna, vzhledem k tomu, že nyní se na zboží z Číny musí čekat i déle než měsíc. 

Česká pošta

Rychlé doručení zásilek však není jedinou výhodou nově uzavřené smlouvy. Díky tomu, že budou zásilky nejprve vpuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii, budou objednávky z AliExpressu osvobozeny od platby cla a DPH.

Jelikož od nového roku 2021 dochází ke změně v platbě DPH, bude se tato daň platit na všechny zásilky z Číny nezávisle na jejich hodnotě. V Česku je sazba DPH 21%, zboží z Číny tak znatelně zdraží. Díky smlouvě s Českou poštou zůstane však AliExpress stále levný i pro zákazníky z Evropské unie. 

Nutno podotknout, že pro konečného zákazníka se při zadávání objednávek na AliExpressu nic nemění. 

Od kdy smlouva platí? 

Spolupráci mezi Českou poštou a AliExpressem si již zákazníci mohli vyzkoušet v den spuštění pilotního projektu. Jednalo se o 11. listopadu, kdy probíhal AliExpress day, během kterého bylo možné nakoupit až v 70 % slevách. Češi této slevové akce hojně využili a Česká pošta doručovala desetitisíce zásilek. 

Oficiálně začíná nové partnerství mezi Českou poštou a AliExpressem platit až počátkem roku 2021. Do té doby je však stále ještě možné nakoupit zboží z Číny bez cla a DPH, a to nejen na AliExpressu. K dostání je zde elektronika, móda, hračky, kosmetika, bytové doplňky a mnoho dalšího. 

Čeští zákazníci, kteří si oblíbili levné nákupy v zahraničí, tak čeká od roku 2021 mnoho změn. Obecně zásilky z Číny bohužel zdraží. Nová smlouva však hraje do karet AliExpressu a nakupující mohou tak dále vybírat zboží z tak širokého sortimentu levně a bez poplatků.