Účetnictví je v podnikání základem: Pomáhá firmě vidět dopředu

Hodinový finanční ředitel

Na první pohled jsou účetnictví jen suchopárná čísla. Kdo v nich ale umí číst, zjistí nejednu zajímavou věc, která se podnikání týká. Pro každého živnostníka, podnikatele a firmu je účetnictví základem, díky němuž je možné plánovat a strategicky řídit cesty, kterými se směřování podnikání bude ubírat.

Účetnictví, mzdy a daně

Daňové zákony jsou závazné pro každého, ať se jedná o zaměstnance, nebo podnikatele. Zatímco ten první se obvykle spolehne na to, že mu daňové přiznání vypracuje jeho mzdová účetní, živnostník či podnikatel je odkázaný sám na sebe. Daňová problematika je natolik spletitá, že většinou k tomu potřebuje odbornou radu daňového poradce nebo zkušené účetní. Ovšem najít takovou, která zvládá všechno – účetnictví, mzdy a daně, může být někdy i zapeklitým oříškem. 

Pro takové je tu datové účetnictví, které spravuje účetní data a systémy v rámci organizace. Není třeba přijímat nového pracovníka, protože celou agendu účetnictví on-line v cloudu zpracovávají profesionálové DYPE, kteří jsou na svém místě. A zvládnou nejen vést účetnictví, zpracovat mzdy a odvést daně, ale také jsou nápomocni při strategickém řízení firmy.

Hodinový finanční ředitel

Každá firma, podnikatel i malý živnostník potřebuje vědět, kam bude se svým podnikáním směřovat. Hodinový finanční ředitel se strategickým plánováním pomůže, protože umí implementovat strategické nástroje a techniky řízení. Umí najít i vhodného případného investora. Další oblastí, kterou není možné podcenit a se kterou poradí, je marketing. Je důležitý pro propagaci produktů či služeb, nezbytnou součástí každého podnikání, protože pomáhá přežít v konkurenčním světě. 

Manažerské účetnictví má přímý vliv na finanční rozpočet firmy a jeho tvorbu, na investiční vize a to, na co se z hlediska tvorby zisku více zaměřit. Správná investiční kalkulace slouží jako podklad pro strategické rozhodnutí.

Sdílet článek