Plastové palety jako nová a lepší náhrada za dřevěné europalety

plastova-paleta-rackpal

Činorodý obchod provází společnost už od doby starověku. Postupem času se jen díky zdokonalené dopravě rozšířily možnosti, kam své zboží dovážet. Tažná síla koní byla nahrazena parním strojem a spalovacím motorem, ke slovu přišla také nákladní letadla a velké nákladní lodi. Doprava se stala nejrychleji se rozvíjejícím sektorem národního hospodářství. A to platí i pro současnost. Víte, že existují i plastové euro palety?

Dřevěná euro paleta

V logistice a přepravě zboží z místa na místo záleží zejména na rychlosti a kvalitě. Aby tomu tak opravdu bylo, je zapotřebí mít k dispozici takový systém nakládání zboží, který je praktický a jednoduchý. Ke slovu tedy přišly dřevěné euro palety s normovanými rozměry, s nimiž je snadná manipulace díky vysokozdvižnému vozíku, který je nezbytnou výbavou každého skladu. Nosnost těchto euro palet je 1 000 kg, je-li hmotnost na paletě rozložena nerovnoměrně po celé ploše. Euro paleta však unese i 1 500 kg, pokud je hmotnost nákladu uložena rovnoměrně. Dokonce je možné na ni naložit i 2 000 kg, je-li zátěž v celistvé formě a rovnoměrně doléhá na celou plochu palety. S tímto souvisejí také balicí stroje, jež jsou normalizované pro ukládání zboží na euro palety.

Plastová paleta jako plnohodnotná náhrada

Vedle tradiční dřevěné euro palety se ke slovu hlásí také její plastová kolegyně. Firma, která si hledí svých financí a chce co nejvíce ušetřit, určitě ráda přejde od dřevěných palet k plastovým. Ty sice stojí více, ale nabízejí lepší užitné vlastnosti. Díky použitému materiálu totiž plastová paleta disponuje dlouhou životností, odpadá nutnost ji ošetřovat proti škůdcům, je hygienická a dobře se čistí. Je možné je snadno skladovat a recyklovat, až přijde jejich čas a ony doslouží.

hygienicka-plastova-paleta-maestro

Palety Schoeller Allibert

Plastové palety Schoeller Allibert se vyrábějí hned ve třech variantách – light, medium a heavy, které nacházejí uplatnění v různých oborech lidské činnosti. Jsou dostupné v mnoha velikostech a typech. Používají je sklady, obchody, letecká přeprava, automobilový průmysl, potravinářský a farmaceutický průmysl. Lze na nich také vystavovat zboží, protože svým vzhledem nijak neruší. Palety Schoeller Allibert disponují robustní konstrukcí s nízkou hmotností a vysokou nosností. Použitý materiál, ze kterého jsou vyrobené, odolává korozi a nepříznivým vnějším vlivům. Tento plast je stabilní a odolný vůči zlomení.

Jaký je rozdíl mezi plastovými a dřevěnými paletami

Základní rozdíl mezi oběma materiály je zejména v životnosti. Dřevěné euro palety trpí velmi často nepříznivými podmínkami, mohou je narušit chemikálie. Pak je nutné je opravit, což bývá finančně nákladné, tudíž na řadu přichází jejich vyřazení z používání. Plastové palety mají delší životnost než dřevěné a díky svým vlastnostem toho vydrží opravdu hodně.

Sdílet článek