Rychlá likvidace starého auta

likvidace vozidel

Starý automobil může být jenom na obtíž, proto se vyplatí ho dát zlikvidovat. Je dobré vědět, že samotný výkup a následná likvidace probíhají rychle a bez zbytečných podmínek.

Orientační cenu vraků zjistíte ihned

Každého zajímá hlavně cena, kterou obdrží. Likvidace auta Praha umožňuje zjištění přibližné ceny předem, a to díky online kalkulačce, kam zadáte požadované údaje. Technický pracovník vložené informace posoudí a prozradí vám předpokládanou výši hotovosti. K dispozici vám je i telefonní číslo. Konečná cena řídí hlavně tím, jestli bude vrak kompletní, jak bude starý, v jakém stavu, zda se dají některé části použít jako náhradní díly. Rozhoduje rovněž typ a model vraku, protože některé náhradní díly se poptávají více než jiné. Celý výkupní proces zabere zhruba půl hodiny, dojde k podepsání kupní smlouvy, předání likvidačního protokolu a k předání peněz v hotovosti na ruku. Kompletnímu vraku nechybí chladič, motor, řídící deska, převodovka, sedadla, katalyzátor a celá karosérie.

Co si připravit pro výkup auta

Žádné protahování a peníze na ruku jsou moc fajn, navíc však máte možnost si nechat vrak zdarma odvézt. Odvozy se realizují po celé republice, maximálně do jednoho dne od domluvy. Likvidace vozidel se nevztahuje pouze na osobní auta, ale též na dodávky, nákladní vozy, stavební a užitkové stroje nejrůznějších značek, typů, modelů i stáří. Před samotným výkupem se neobejdete bez občanského průkazu, bez originálu velkého a malého technického průkazu a nezapomeňte ani na plnou moc majitele vozidla, jestliže likvidaci dostala za úkol jiná osoba než ta uvedená v technickém průkazu. Soukromé osoby dále doloží podpisem ověřený druhý doklad totožnosti, podnikající fyzické osoby si připraví ještě živnostenský list a firmy (právnické osoby) registraci plátce DPH, výpis z obchodního rejstříku a   podpisem ověřený druhý doklad totožnosti jednatele.

Sdílet článek