Matrace pro děti? Není to jedno

pružinové matrace

Většina milujících rodičů chce pro své děti už od narození jen to nejlepší. Začínají kvalitním kočárkem, polohovatelným přebalovacím pultíkem, kvalitním nosítkem… a pokračují opravdu dobře šitými prvními botičkami. Často se ale stává, že rodiče podcení výběr matrace do dětské postýlky – protože je přece jejich miminko malé a lehoučké, kvalitu spací podložky nemůže rozhodně poznat. Ale pozor, jedná se o velký omyl. Už výběrem první dětské matrace dáváte dítěti do vínku, že bude jeho růst probíhat správně. Zatímco dospělí v noci odpočívají a regenerují, aby byli následující den svěží a schopní pracovat, děti toho během spánku stihnou mnohem, mnohem více. Během noci, kdy se zdá, že se vůbec nic neděje, totiž jejich tělo roste nejintenzivněji z celého dne. A aby se všechny malé kostičky a chrupavky vyvíjely, tak jak mají, jsou spací podložka a komfortní ležení opravdu důležité.

Matrace z kvalitních materiálů

Pokud jde o opravdu malá miminka, výběrem matrace můžete ovlivnit, zda budou spokojená a budou spinkat celou noc. Není to samozřejmě alfa a omega, přesto je velmi důležité tento bod nepodcenit. Spinká-li dobře vaše ratolest, spíte většinou dobře také vy. Co víc si vlastně přát? Vhodné je tedy volit matrace z kvalitních materiálů, ideálně takových, které je možné prát na vyšší teplotu a vyvářku, tedy až 95 °C. Prohlédněte si třeba modely tady https://www.matrace-matex.cz/kategorie/22-kryci-matrace. Dobré termoregulační vlastnosti matrace a jejího potahu zajistí, že se vaše děťátko vyspí vždy v suchu a pohodlí.

Nakupujte pro malé i velké

Jinou kapitolou je pak volba matrace pro větší dítko, například pro předškoláka.  Konstituce těla a výška u těchto dětí se velmi rychle mění, protože rostou doslova před očima. Vyhnout bychom se proto měli veškerým matracím z paměťové pěny – ty totiž nabízejí individuální a jistě velmi praktické zóny, nicméně určené pro těla dospěláků, nikoli dětí. Hledáte-li matraci, která splní vaše ortopedické požadavky, uchylujte se v případě předškoláků spíše cestou pružin. Atraktivní tipy najdete zde https://www.matrace-matex.cz/kategorie/19-matrace-pruzinove.

Sdílet článek