Realitním makléřem můžete být i vy!

práce realitního makléře

Pokud prodáváte nebo kupujete nemovitost, s největší pravděpodobností využijete služeb realitního makléře. Co všechno se skrývá za jeho prací? Co musí umět, vědět a na co vždy myslet? Právě to vám odhalíme v našem článku. Třeba vás bude inspirovat k tomu, stát se jedním z nich!

Práce realitního makléře se může zdát velmi jednoduchá a příjemná. Navštěvujete s klienty byty a domy, provádíte zájemce po objektu, nosíte pěkné oblečení, jste v terénu a nemusíte prosedět celý den v kanceláři. Tak jednoduché to ale není a práce realitního makléře rozhodně není pro každého.

Jestli si budete chtít hodně vydělat, práce v realitách pro vás bude časově, fyzicky i psychicky náročná. Je určena pro samostatné a sebevědomé osoby, které si dokáží svůj čas zorganizovat. To, kolik vyděláte, bude záviset čistě na vašich dovednostech a pracovitosti.

Chcete pracovat v realitách? Víme, co k tomu potřebujete!

Jak se stát realitním makléřem? Na tuto pozici nepotřebujete žádný titul, praxi ani speciální vzdělání. Nejdůležitější je pečlivost, pracovitost, komunikativnost, profesionální a příjemné vystupování, spolehlivost a oddanost. Musíte mít schopnost empatie, být taktní a umět vytušit preference a touhy klienta. Pokud vám tyto vlastnosti nechybí, můžete se o pozici ucházet. Nestanete se zaměstnanci, ale bude vám poskytnuto perfektní zázemí a široké možnosti sebevzdělávání.

Kolik si makléři mohou vydělat?

Určitě vás zajímá také plat realitního makléře. Ten závisí čistě na výsledcích, které se odvíjí podle toho, kolik energie a času jsou schopni a ochotni své práci obětovat. Makléřům je vyplácena provize, u nováčků je to 50/50 a ti, kteří jsou již zaběhlí, pobírají zpravidla 80 %. Řádově si tak můžete přijít na několik desítek tisíc měsíčně.

Pokud se vám tato práce zalíbila, hledejte na internetu realitní makléř práce.

Realitním makléřem můžete být i vy!

Sdílet článek