Proč vyzkoušet únikovou hru

Úniková hra

Odpovědí je hned několik. Únikové hry totiž nabízejí nejen vzrušení, zábavu a dobrodružství mimo realitu. K tomu všemu ještě výrazně posilují naše reflexy a logické myšlení. Vyzkoušejte například Escape game Praha.

V čem konkrétně jsou únikovky motivující?

Dokážeme si díky nim lépe poradit v krizových situacích. Během hry samotné jich totiž musíme řešit hned několik. Rychle se rozhodnout a jednat pohotově, to je u bojovek a únikovek standard. Ačkoli jsou to situace hrané, a proto často fantaskní a nereálné, do skutečného života nás mohou připravit velmi dobře.

Velkou výhodou únikových her je učení se týmové spolupráci. Úkoly jsou totiž většinou postavené tak, že je jednotlivec nevyřeší a musí kooperovat se spoluhráči. Únikovky tedy skvěle tmelí kolektiv a učí jeho členy dělat kompromisy – i proto jsou velmi oblíbenou aktivitou pracovních teambuildingů napříč odvětvími.  Pro školní skupiny tu je zase úniková hra pro děti.

Pro děti i dospělé

Kvalitní trénink během těchto her dostává i spojování souvislostí, pozorování detailů a hledání odpovědí, většinou s pomocí rébusů a nápověd všeho druhu. Speciální kapitolou je pak rozvíjení komunikace. I když nepatříte mezi extroverty a cítíte v různých životních situacích přirozený ostych, dokáže vás dobrá úniková hra „rozmluvit“ a „otrkat“ tak, že pak pro vás bude všechno snazší – v běžném kolektivu i v práci. Snad dvojnásob toto platí u dětí. Dobrá hra dokáže vašemu stydlivému dítku hezky rozvázat jazyk. Během hraní navíc přirozeně rozvíjí svou fantazii a představivost, což je u předškoláků i školou povinných velmi žádoucí. Děti navíc ztrácejí ostych prezentovat své nápady a vlastní řešení – jen řekněte, jakou lepší výbavu do života jim můžete dát? Inspiraci může nabídnout například oblíbená úniková hra pro děti Praha, kde lze vybrat hned z několika alternativ.

Nalákali jsme vás a máte chuť některou z únikových her vyzkoušet? Skvěle. V tom případě stačí vybrat si přes internet alternativu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Stačí si do vyhledávače zadat úniková hra, případně, jste-li z okolí hlavního města, úniková hra Praha. Přejeme vám příjemnou zábavu!

Sdílet článek