Pojďte se přikrýt kvalitní peřinou

přikrývky

Peřina je naším společníkem ve dnech dobrých, kdy vstupujeme do říše spánku, v dobách špatných, kdy bojujeme s nemocemi, i během intimních chvilek. Je to náš každodenní společník, o kterého se vzorně staráme, často jej převlékáme a jsme rádi, že nás umí správně zahřát, kdykoliv potřebujeme. Jenže víte jistě, že spíte pod správnou peřinou? Že na trhu neexistuje žádná lepší varianta? Připravili jsme pro vás přehled neoblíbenějších přikrývek dostupných na trhu, s nimi budou v sedmém nebi zimomřivci i milovníci pohodlí a luxusu.

Zachumlat a spát

Máte-li pocit, že večer v posteli se zachumláte pod peřinu, aniž by vám šel vidět nos, jenže stále vám není úplně příjemně teplo, pak máte nejvyšší čas vyměnit stávající peřinu za vynikající vlastnosti nové přikrývky. Opět budete moct vytáhnout vaši oblíbenou košilku nebo krátké pyžamo, ve kterém jste až doposud mrzli i pod dvěma peřinami. Vlněné přikrývky se totiž postarají o příjemné teplo po celou noc. Jsou vyrobené z 100% vlny a vynikají svými termoregulačními a antialergickými vlastnostmi. Už žádné teplotní výkyvy, žádné studené nohy nebo strach se ve vlastní posteli otočit. Česaná vlna je příjemná na dotek a zároveň dokáže skvěle ochladit v letních měsících, takže nemůže dojít k přehřátí organismu. Teplo vám uvolní svaly, klouby a zmírní napětí. Tato přikrývka se hodí rovněž pro alergika, pro nějž nepřichází v úvahu péřové přikrývky. Naopak zajisté ocení i vysoce kvalitní antibakteriální přikrývky. Antibakteriální vlákna slouží k zamezení množení bakterií. V tomto ohledu se využívá třeba vlastností iontů stříbra či bambusových vláken. Přikrývky jsou lehké, vzdušné, snadno se perou a slibují komfortní spánek bez kompromisu kdykoliv během celého roku. V nabídce samozřejmě naleznete letní přikrývky i hrubší varianty provedení.

Pro časté praní i sušení

Správně zvolit vybavení pokojů musí též hotel či nemocnice. Tady se perou a suší peřiny velmi často, proto je nezbytné volit zdravotní přikrývky, jež jsou připravené čelit častému praní a sušení při vysokých teplotách. Pouze tak jsou zajištěny maximální komfort a hygienická čistota. I při pravidelném čištění peřin a sušení při 120 stupních Celsia není snižována obvyklá životnost lůžkovin. Velmi specifické a v poslední době oblíbené jsou přikrývky s přírodní úpravou. Protože výrobci sledují trendy a chtějí reagovat na požadavky zákazníků, představili peřiny ze speciálních materiálů, jež jsou ošetřeny přírodními látkami a získávají tak specifické vlastnosti. Mezi ně patří například repelentní účinek, vůně či antistresové vlastnosti. Vybrané modely peřin ošetřené extraktem z Aloe Vera se vyznačují hebkostí, splývavostí a na dotek měkkou strukturou, přičemž mikrokapsle levandule s dlouhodobým účinkem krásně provoní vaši postel, uklidní mysl a připraví tělo na kvalitní a ničím nerušený spánek.

Sdílet článek