Plastické operace, které podstupujeme nejčastěji

I když je ve hře chirurgické šití, přesto podstupujeme plastické operace. Zkrátka a dobře toužíme po vylepšení nebo po dokonalosti, která se dneska nosí. Nemůžeme však všechny obdobné zákroky házet do jednoho pytle. K některým musí dojít ze zdravotních důvodů čili nejen z touhy po dokonalosti. Pojďme se však nyní zabývat spíše statistikami a říct si, jaké plastické operace jsou v posledních letech nejvíce oblíbené.

Zvětšování hýždí a operace břicha

Plastické operace jsou něco, co mění pravidla hry po celém světě. Zatímco někde si necháváme zvětšovat spíše poprsí, jinde toužíme po zvýraznění nebo naopak ubrání jiných partií těla. V případě, že bychom se podívali za oceán, konkrétně tedy do Spojených států, kde je plastik prováděných nejvíce, řekneme, že kromě zvětšování poprsí tamější ženy a pánové touží po zvětšení hýždí. Mnohé ženy totiž vnímají větší zadeček jako za symbol ženskosti, proto ho touží mít tak akorát tvarovaný.

Kromě toho se soustřeďují také na bříško, které zase chtějí mít maximálně ploché. Podstupuje se také takzvaná labioplastika, což není nic jiného než operace stydkých pysků.

Miniinvazivní zákroky frčí v Česku

Podívejme se nyní na tuzemsko. Jaké plastické operace jsou populární u nás? Podle posledních statistik jsou trendem miniinvazivní zákroky, kam spadají například procedury obličeje, a to také injekční niťové nebo laserové. 

Velmi populární jsou operace víček, ale také nosu, což obvykle bývají i věci podstupované ze zdravotních důvodů, a dále se samozřejmě modelují prsa. Pokud se domníváte, že je trendem u nás také liposukce, budete se divit. Tento plastický zákrok není takovým trendem jako to výše popsané a zmíněné.

Statistiky také poukazují na poměrně prudký nárůst zájmu o podobné zákroky. Zkrátka a dobře toužíme po dokonalosti, jinak to komunikovat nelze.