Co si myslíme o dřevostavbách a není pravda

Dřevostavby jsou hitem posledních let, a to hlavně díky benefitům, které se s jejich výstavbou pojí. Nízká pořizovací cena, poměrně rychlá realizace a k tomu všemu také kvalitní výstavba, která se rovná klasickému zděnému domku. V případě, že zvažujete tento typ obydlí také, do hry se dostávají mýty kolující v hlavách mnoha ostatních. Nejsou však pravdou, proto si pojďme ty nejčastější vyvrátit.

Je to jenom na pár let

S příchodem dřevostaveb a také skutečnosti, že postavit dům je možné daleko rychleji a snáze, dokonce levněji, se do hry dostala domněnka, že takové bydlení postavené především ze dřeva nemá dlouhou životnost. Jenže opak je ve skutečnosti pravdou. Dřevostavba rozhodně není bydlením na pár let, ale výdrž je naopak opravdu dlouhodobá. 

Dřevěné stavby vydrží prakticky to, co klasické domy z cihel a malty. Na tom se ostatně shodují i všichni stavbyvedoucí nebo architekti, kteří se s dilematem, pro jaký typ rodinného domu se rozhodnout spíše, setkávají denně.

TIP: Nízkoenergetické domy na klíč od ORCAN GROUP.

Extrémní náchylnost k vlhkosti i škůdcům

Další domněnkou či mýtem, který se s dřevostavbami pojí a který je v nejlepším případě nutné vyvrátit je, že jsou dřevostavby krapet náchylné k vlhkosti a ke škůdcům. Ve skutečnosti tomu tak není. Respektive pravděpodobnost je naprosto stejná jako u klasických zděných domů z cihel a malty. I zde hrozí stejné riziko napadení vlhkostí nebo škůdci jako u dřevěných příbytků. 

Všechno ve skutečnosti záleží na majiteli domu a na tom, jak kvalitně se bude o dům starat. A samozřejmě to závisí i na dodavateli a na tom, jak kvalitně nemovitost postavil.

Jen ne požáry!

A samozřejmě vlivem toho, že jsou dřevostavby ze dřeva, se v lidech zakořenil pocit, že pokud by došlo k požáru, nemovitost padá prakticky okamžitě k zemi. Dřevostavby však stejně jako jiné nemovitosti musí splňovat přísné bezpečnostní předpisy a díky splnění přísných norem požární bezpečnosti nejsou o nic větším rizikem než jiné nemovitosti. Stejně jako u zděných domů, i zde dříve vzplane zařízení než sám objekt.