Nikdy nebyla lepší doba na investice

investiční zlato

Letošní rok se, dokonce už podruhé, nese v duchu nouzového stavu. Lidé se mohou potkávat jen omezeně, obchody jsou většinou zavřené a my všichni máme času víc než dost. Zatímco někteří vlivem zavřených provozoven o výdělky přišli, jiným se naopak daří spořit – přeci jen, zavřené obchody a restaurace jsou na rodinném rozpočtu často znát. Jak ale peníze chytře uložit na časy budoucí?

Rozhodně doporučujeme investovat. V jednom z našich článků jsme se již zabývali investicí do nemovitostí coby do oblíbeného odvětví pro rozmnožení peněz. Poukázali jsme ale také na fakt, že je dnes mnohem výhodnější investovat do zlata. V tomto článku se zaměříme na možnost investovat v této době peníze sama do sebe. Ale i na zlatou alternativu si znova posvítíme, protože se ukazuje, že jí doba nezvykle přeje.

Jak investovat do sebe?

V době, kdy na sebe máme mnohem více času, vlastně docela jednoduše. Jen si to spočítejte. Když vložíte padesát tisíc korun do kvalitního kurzu angličtiny a dalších padesát tisíc korun do podrobného kurzu Excelu, je tady vysoká pravděpodobnost, že si následně můžete najít lepší a lépe placenou práci, nebo své nově nabyté znalosti využít k dalšímu vydělávání peněz. Úroveň vzdělání, které tím dosáhnete, nám však bude vydělávat peníze po zbytek našich pracovních dní – a to se jednoznačně vyplatí. Stejně je to s investicí do řidičského průkazu. Že jej ještě nemáte? Popřípadě snad vlastníte jen základní verzi pro skupinu B? Širší záběr může znamenat i vyšší výdělky v jakémkoli budoucím zaměstnání nebo podnikání – nezapomínejte na to.

Zlato jako nejlepší forma investice

Dalším tipem výhodných investic, jež můžeme jen doporučit, je investiční zlato. Proč zrovna zlato? Zatímco investice do diamantů, do obrazů anebo starožitností s sebou nese i nutnost platit DPH, u zlata je tomu jinak. Při nákupu zlatých slitků totiž DPH platit nemusíte. Ovšem pozor, žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. V Česku tak najdete zlaté cihly, jež mají původ ve švýcarských rafinériích. Investiční zlato můžete získat ve specializované prodejně v Obecním domě, která navíc v časech karantény nabízí doručení zlata formou diskrétní a pojištěné zásilky přímo k vám domů.

Sdílet článek