Nenechte se otrávit – nákup ani prodej nemovitosti nemusí být horor

odhad ceny nemovitosti

Stojíte před prodejem či nákupem nemovitosti a sumírujete si v hlavě vše, na co nesmíte zapomenout? Dobře vám radíme – buď si vše poctivě zapisujte, nebo si na pomoc přizvěte odborníky. Obchody s nemovitostmi se jeví jako věda – a skutečně vědou jsou. Je totiž hned několik oblastí, na něž byste si měli dát pozor. Vybral jsem si dobrou realitní kancelář? Mohu realitnímu kanceláři věřit? Je cena, jakou nám makléř stanovil jako dosažitelnou, reálná a neplatím jejím prostřednictvím jen vysoké provize? Je dům a ten se chystám koupit v dobrém technickém stavu? Nemohu se zaplést do problémů při podpisu smlouvy? Nemůže mi být něco utajeno? Jak velkou hypotéku si musím sjednat a budu vůbec schopen ji splácet? Tyto a celá řada dalších otázek se vám pravděpodobně honí v hlavě. A oprávněně. Ve všech těchto oblastech se člověk může spálit, pokud je podcení a není dobře připraven.

Mějte za zády silného partnera

Naštěstí na to nemusíte být sami. Existují profesionálové, kteří dokáží spoustu věcí vyřešit za vás. Ať už jsou to maličkosti, jež by vás jen stály čas, popřípadě odborné věci, u kterých se rada zkušených více než hodí. Pokud můžeme radit, vyberte si silného partnera, jež má zkušenosti a není na trhu realit a financí nováčkem. Silnou podporou se může chlubit například realitní portál Cincink, který vznikl coby projekt Komerční banky. Ten sjednocuje standardní i nadstandardní realitní služby všechny na jednom místě. Konkrétně nabízí celý výčet podpory: právní služby, odhad ceny nemovitosti, nafocení bytu, textace prodejního inzerátu, 3D plánek nemovitosti, vizualizace interiéru, technickou inspekci nemovitosti, úschovu peněz, daňového poradce atd. Se zkušenou bankou po boku samozřejmě nebude hypotékažádný problém včetně jejího schválení a úspěšného vyřízení. Jen namátkou představujeme tři služby, jimiž se Cincink liší a jež vás jistě zaujmou.

Hypoteční kalkulačka online

Rádi byste věděli, na jakou hypotéku dosáhnete a kolik vás to bude měsíčně stát? Pomůže vám hypoteční kalkulačka online! Spočítat si vše můžete anonymně a v klidu domova. Na Cincink totiž najdete hypoteční kalkulačku. Do banky už pak můžete jít připraveni a nečeká vás žádné nepříjemné překvapení. Pro svůj klid si také můžete tímto způsobem porovnat hypotéky ze dvou bank – budete ihned vědět, co je pro vás nejvýhodnější.

Daňový poradce

Ať už koupě nebo prodej bytu, nikdy se nevyhnete právnímu papírování. Pro účely následných daní a veškerých rad s nimi spojených je vám na portále k dispozici služba daňového poradce. Díky tomu budete mít jistotu, že na žádnou povinnou daň nezapomenete a vše proběhne v souladu se zákonem. Daňový poradce představuje skvělou pomoc při významných rozhodnutích a může fungovat také jako úschovna peněz.

Technická inspekce nemovitosti

Protože do zdí ani podlah nevidíte, jen težko odhadnete, v jaké stavu jsou natažené vodovody, elektřina a stejně tak plynové rozvody. Abyste nekoupili zajíce v pytli, je tady odborný technik, který s vámi dům ještě před koupí důkladně projde a na případné nedostatky upozorní. Stejně tak je schopen posoudit stav zateplení, střechy atd.

Sdílet článek