Nejlepší zimní pneumatiky od firmy Continental

zimní pneumatiky

Už máte přezuto? Ne? Ale víte, že na letních gumách to v zimě docela klouže, že. Kromě toho vám zákon č. 361/2000 Sb. o pozemních komunikacích ukládá povinnost mít na motorovém vozidle kategorie M nebo N obuté zimní pneumatiky, a to v období mezi 1. listopadem a 31. březnem, pokud je na pozemní komunikaci souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. Za porušení této povinnosti vám mohou policisté jako řidiči takto nevybaveného automobilu uložit v blokovém řízení pokutu do 2000 korun, navíc vám mohou zakázat další jízdu.

Zimní pneu s vysokým kilometrovým nájezdem

Když se podíváme na žebříček nejlepších zimních pneumatik, tak jednoznačně vede loňská novinka WinterContact TS860 od firmy Continental. Jejich nákupem tedy chybu rozhodně neuděláte, zvláště když devizou těchto pneumatik je úspornost a vysoký kilometrový nájezd. V současné době jsou tak považovány za nejvýkonnější zimní běžně dostupné pneumatiky pro osobní automobily. Tyto zimní pneu byly vyrobeny speciálně pro střední Evropu a cílí na bezpečnou jízdu po náledí a mokré vozovce.

Zimní pneumatiky WinterContact TS860 mají typický dezén do tvaru písmene V, který poskytuje optimální záběr na sněhu. Díky inovované směsi, ze které jsou pneu vyrobeny, si zachovávají stabilní chování a skvělou přilnavost na vozovce i při velice nízkých teplotách. Zimní pneumatiky mají vynikající brzdné vlastnosti na sněhu a výjimečně nízký valivý odpor pro snížení spotřeby paliva.

V zimě dejte nohu z plynu

Pokud chcete svému autu dopřát kvalitu, pak se tou nejlepší volbou zdají být právě zimní pneumatiky WinterContact TS860. Jejich vyšší pořizovací cena se vám ale vrátí na úspoře paliva. A nezapomeňte přizpůsobit jízdu v zimě povětrnostním podmínkám. Základem by měla být pomalá, klidná, plynulá a opatrná jízda. Rychlým změnám rychlosti či směru se raději vyhněte.