Kočky jak je neznáte

Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:American_curl_2.jpg#filelinks

Oblíbenými čtyřnohými kamarády nejsou pouze pejsci, ale též tajemné a respektované kočky. Polovina chovatelů je miluje pro jejich eleganci a povahu, druzí si s nimi neví rady, a nejen proto volí raději za kamaráda společenského psa. Je pravda, že kočku pravděpodobně nenaučíte aportovat nebo vám nebude nosit míček na zahradě, rozhodně ale nevyžaduje tolik péče a pozornosti, jako zmiňovaný čtyřnohý konkurent s dlouhou srstí. Kromě klasické domácí kočky si smíte pořídit méně známá plemena koček a získat tak společníka na dlouhé roky.

Vyšlechtěná kočka ideálně do bytu

Zřejmě vás nepřekvapí, že existuje celá řada koček, jež je doslova líná chytat si myši nebo lovit potravu. Může za to především jejich šlechtění, které z tvorů udělalo výstavní zvířata pro mazlení, eventuálně získávání atraktivních ocenění při chovu. Svým vzhledem vás zaručeně zaujme třeba americký curl, šelma s přívlastkem kadeřavá. Jako poznávací znak má tato rasa vzpřímené, k sobě stočené a kadeřavé uši. Srst může být krátká i dlouhá a co vás určitě zaujme, je hravá povaha kočky. Bavit se s ní budete od prvních týdnů života i během dospělosti. Kočka kadeřavá patří mezi značně důvěřivá plemena s oddaností. Děti získají skvělého společníka a vy jako majitelé o jejím pořízení neváhejte ani v momentě, že už doma máte jiného mazlíčka. Tato šelma se totiž snese i s dalšíma kočkami či psí smečkou. Americký curl si rád vyhraje na škrabadle a nepotřebuje žádnou náročnou péči. Pouze se pravidelně věnujte údržbě uší, na něž je náchylnější.

Pořiďte kočce škrabadlo i myš na hraní

Můj Mazlík vám nabízí i další zajímavá plemena koček, přičemž v jejich popisu se mimo jiné dozvíte, jak se postarat kočičkám o zábavu a jakými pozitivními vlastnostmi jednotlivé druhy disponují. Ať už se rozhodnete pro kočičího kamaráda z útulku nebo investujete do kotěte od předních chovatelů, vždy si můžete být jisti, že do vaší rodiny přibyde nový člen vyžadující pozornost a lásku.