Které typy závěsů a záclon se budou hodit do vašeho interiéru

Zařizování bydlení je příjemnou činností, která baví zejména dámskou část populace. Pánové se v této oblasti příliš nevyznají a mnohdy jsou rádi, když o tom, co se do bytu koupí za bytový textil, rozhodují jejich ženy. Vybrat ten nejlepší a nejvhodnější závěs či záclonu nemusí být právě jednoduchou záležitostí, protože je nutné přitom zvážit řadu faktorů. Jak tedy vybírat?

Dbejte na styl svého interiéru

Každý si obvykle svůj domov snaží vybavit tak, aby se mu tam dobře bydlelo. Někteří se nechají inspirovat nápady, na které narazí v módních časopisech. Jiní k tomu inspiraci nepotřebují, protože mají své vlastní nápady, které potom realizují. 

Vždy je ale vhodné vybrat si jeden styl a do něho ladit interiér od podlahy až po strop. Platí to také pro bytový textil, který zde sehrává velmi důležitou úlohu toho, co vytváří v místnostech atmosféru. Jaká bude, záleží na tom, co si koupíte za závěsy na okna nebo záclony. Vybrat ty nejlepší může být někdy pořádný oříšek už kvůli tomu, že nabídka v obchodech je více než pestrá. Nakupovat lze i na internetu. 

Hotové voálové záclony

Záclony se prodávají v různých šířkách a výškách, materiálech a vzorech. Kromě klasického žakáru nebo květinových či jiných motivů si můžete pořídit hotové voálové záclony, ideálně bílé barvy. Jsou jemné, splývavé a na okně působí velmi vzdušně. 

Hodit se proto budou i do interiéru, ve kterém není dostatek přímého světla. Jejich výhodou je hlavně to, že jsou již z výroby připraveny k okamžitému použití. Není nutné je nějak na šicím stroji upravovat. Stačí je pověsit na okno.

Zvažte barvu záclon

Barva a vzor záclon jsou důležité pro celkový vzhled místnosti. Hotové záclony by měly ladit s barvou stěn a nábytku v místnosti, ale mohou být s nimi i v kontrastu. Záclony, se kterými neuděláte chybu, jsou většinou v neutrálních barvách a bez vzorů, jako jsou bílá, šedá nebo béžová.