Která matrace je ta pravá?

Bez dobrého spánku nefungujeme normálně. Proto je nezbytné si mimo jiné pořídit i kvalitní matraci, která je pro spánek extrémně důležitá. Zvolit si však tu pravou je tak trochu věda.

Dobré je nakupovat přímo v obchodě

Díky internetu je dnes nakupování čehokoliv jednodušší než kdykoliv předtím. Některé věci by se však měly před koupí nejprve odzkoušet. Neplatí to pouze pro oblečení, ale také pro matrace.

Dnes již není problém navštívit vhodný obchod a po domluvě s prodejcem si poležet na několika předem vytipovaných matracích. Sice i tak lze koupit zajíce v pytli, jelikož z několika minut ležení nemusí zákazník nic extra poznat, nicméně pořád je to lepší varianta, než nakupovat tento druh zboží po internetu. 

Pokud se však již člověk pro takovýto krok rozhodne, měl by se při výběru řídit několika základními charakteristikami.

Rozměry

Rozměry matrace by měla odpovídat velikosti postele. V opačném případě bude matrace v lůžku buďto plavat, nebo se do ní prostě nevejde. Důležité je hledět při výběru i na výšku produktu. Vyloženě nízké matrace nenabízejí dlouhodobě příliš velkou podporu zádům a rychle se proleží. Proto je rozumnější vybírat spíše vyšší modely.

Tvrdost

Hodně lidí dnes pod dojmem, že se jedná o zdravé spaní, lehává na zemi. Takto však není tělo správně podepřeno, což se může dříve či později projevit zdravotními problémy. Proto je nezbytné nějaký druh matrace mít.

Obecně platí, že lidí spící na boku ocení spíše měkčí a středně tvrdé matrace, zatímco jedinci preferující spaní na zádech budou raději za matrace z kategorie tvrdších.

Materiál

U matrace samozřejmě záleží i na materiálu. Největší poptávka je v našich končinách hlavně po modelech z PUR či studené pěny. Tyto materiály jsou navíc často doplněny i o paměťovou pěnu.

Matrace z paměťové pěny jsou oblíbené hlavně díky tomu, že se dokáží dokonale přizpůsobit tělesným proporcím uživatele a dopřát mu tak ideální pohodlí. Kdo si chce tento nebo jiný druh matrací koupit za výhodnou cenu, měl by navštívit e-shop Bazyl.cz.