Kde sehnat nástroje pro truhláře?

Truhlařina je překrásné řemeslo. Šikovný truhlář, a především řezbář, dokáže z kusu dřeva vyrobit krásné umělecké dílo. Ale také stůl, židli, kuchyňskou linku, poličku a spoustu dalších věc. Postaví boudičku pro psa, zahradní domek, domek na nářadí, pergolu, přístřešek pro auto i garáž.

„Mít takového šikovného truhláře doma je zkrátka k nezaplacení,“ posteskne si nejedna hospodyňka, které se při ceně nové kuchyňské linky protáčejí panenky. Zručný truhlář ji vyrobí za zlomek její ceny. A spolu s ní i postel, stůl, v podstatě veškerý nábytek. Pokud proto rádi pracujete se dřevem a jste manuálně zruční, je na místě uvažovat, zdali by nebylo možné proměnit váš koníček v profesi. Vyděláte si slušný peníz!

Jak zařídit truhlářskou dílnu? 

Pokud jsme vás přesvědčili, tak směle do toho. Ještě než začnete řezat a vyřezávat, si ale budete muset zařídit truhlářskou dílnu. Truhláři bohužel nejsou žádnými troškaři a seznam všech nezbytností, bez nichž se během své práce neobejdou, rozhodně není krátký. Spousta truhlářů pracuje v garáži, ale to není moc ideální. Pro dílnu je vhodné si vyhradit jinou speciální místnost. A v ní od začátku udržovat pořádek. 

Pracovní stůl a úložné prostory

Základem každé truhlářské dílny tak spolu s pracovním stolem neboli ponkem jsou sofistikované úložné prostory. Spolu se skříněmi, šuplíky a poličkami to jsou i ty závěsné, které umožňují mít to nejčastěji používané nářadí, jako jsou kladiva, pily, šroubováky a sady vrtáků na očích. Truhlář zkrátka potřebuje mít v pravý čas potřebné nářadí po ruce a nemůže ztrácet čas jeho hledáním. 

Kde nakupovat? 

Samotné nářadí nakupujte ve specializovaných obchodech či e-shopech, které se na vybavení pro truhláře specializují. Například na e-shopu simek.eu, který již více jak 29 let dodává vybavení pro dřevozpracující průmysl, seženete dřevoobráběcí a kovoobráběcí stroje, elektrické i ruční nářadí, nábytkové kování, nástroje, měřidla, laky, lepidla a tmely, vzduchotechniku, vybavení pro lakovny, stoje pro zpracování palivového dřeva. 

Ušetřete

Pokud chcete nějakou korunu ušetřit, upřednostněte před jednotlivými nářadím sady. Sada vrtáků do dřeva například obsahuje hned několik vrtáků různých délek, průměrů i stopek. To samé platí na sadu fréz, bitů či kování.