Kdy je ideální doba pro objednání venkovních rolet? V létě už může být pozdě!

window-896235_1280

Stínící systémy do oken, prosklených dveří a pro zimní zahrady jsou nezbytnou součástí každého domu. Sluneční světlo bez regulace je v domě nepříjemné a v létě dokáže z interiéru učinit výheň. Otázkou zůstává, který z nabízených moderních systémů zvolit? Nabízí se především rolety a žaluzie. Oblíbené jsou markýzy, které odstíní nejen okna, ale i terasy nebo výlohy.

Venkovní rolety jsou multifunkční

K nejoblíbenějším formám zastínění dnes patří venkovní rolety, ty jsou totiž příjemně multifunkční. Kromě odstínění s jednoduchou regulací a možností částečného nebo úplného zatemnění dokážou zajistit soukromí a příjemnou atmosféru v domě. Opomenout nesmíme ani zvýšení bezpečnosti v domě, venkovní rolety dokážou zabránit k násilnému vniknutí do domu přes okna nebo balkonové dveře. Určitě oceníte i funkci tepelné a akustické izolace, takže ušetříte na topení i klimatizaci. Je toho mnoho co dokážou. Podobně jako markýzy nebo venkovní žaluzie do značné míry ovlivní vzhled domu, proto je na místě pečlivý výběr.

Řešit stínění až v létě nemusí být chytrý krok

Rozhodli jste se zainvestovat a rolety či žaluzie si domů pořídit? Chcete vyměnit staré a nevzhledné za nové? Pak si dobře promyslete, kdy tento krok provedete. Těsně před létem, kdy vám tato záležitost asi přijde na mysl nejčastěji, může být pozdě. A to v tom smyslu, že než se dočkáte volného termínu u montážní firmy, bude možná podzim. Proto na tento krok myslete včas.

Z venkovních rolet budete nadšeni

Nejlepší dobou k montáži venkovních rolet je podzim či začátek zimy. Firmy nejsou tak vytížené a tento chytrý krok jistě oceníte. Nemusíte se bát, že byste na využití čekali do jara, již první den budete nadšeni. Budete si moct regulovat světlo v domě, okny nebude unikat tolik tepla, příjemné bude i odhlučnění zvuků zvenčí. Nedokážete usnout, když není úplná tma? S roletami máte po problému. Určitě budete nadšeni.

Sdílet článek