K čemu se používají třmenové kalibry a mikrometrická měřidla?

V oblasti strojírenství, metalurgie a dalších odvětvích, kde je žádoucí vysoká přesnost měření, narazíte na celou řadu nástrojů, mezi nimiž nechybí ani třmenové kalibry a mikrometrická měřidla. Pomůcky hrají klíčovou roli především při kontrolách kvality, dále pak i výzkumu a vývoji.

Třmenové kalibry

Prvně se zastavíme u třmenových kalibrů, což jsou nástroje určené pro kontrolu vnějších rozměrů objektů. Kontrolovat tak můžete šířku, tloušťku, průměr, ale i hloubku. Třmenové kalibry jsou známé především svou všestranností a schopností poskytnout rychlé a přesné výsledky

Uplatnění mají vskutku široké. Snadno zkontrolujete kvalitu výrobku a zjistíte, jestli splňuje předepsané specifikace a rozměry podle návrhu. Stejně tak třmenový kalibr použijete pro kontrolu rozměrů nových součástek během fáze vývoje. V neposlední řadě rychle ověříte rozměry dílů v průběhu výrobního procesu. 

Mikrometrické měřidlo

Dalším zařízením, které je tentokrát navrženo pro přesné měření malých rozměrů, je mikrometrické měřidlo. Vybaveno je otáčivým bubínkem, s nímž nastavíte měření. Mikrometrické měřidlo je ideální tam, kde je potřeba měřit s přesností na tisíciny milimetru.

Společnost Michovský – TOOLS s.r.o.

Spousta firem vyrábí a distribuuje měřicí nástroje, přičemž jednou z nich je také Michovský – TOOLS s.r.o. Poskytuje vysokou kvalitu, zakládá si na přesnosti a spolehlivosti. Pokud jsou tedy ve vašem hledáčku nástroje, jež zvládnou i náročné podmínky, a přitom poskytnou přesné výsledky, není nic jednoduššího než se podívat do sortimentu zmíněné společnosti. 

Přesné měření je základem v mnoha průmyslových odvětvích. Potřebujete rychle zkontrolovat rozměry výrobku? Chcete provádět přesné měření? S výše popsanými nástroji to rozhodně není problém.