Jak na nemovitost plnou veteše? Všechno musí pryč!

Zdědit dům či byt po někom z rodiny se může zdát jako příjemná starost. Ale v momentě, kdy chcete nabytý majetek dát jaksepatří do kupy pro vlastní bydlení, pronájem či prodej, přestává veškerá legrace. Starý nábytek, který nikdo nechce (ani za odvoz!), staromódní dekorace a skříně plné veteše čekají na nový osud. Nevíte, s čím máte začít, a už dopředu proklínáte prababiččinu mánii schovávat každý výtisk Květů. Jedno je jasné – sami takovou práci asi nezvládnete. Jak tedy efektivně vyklidit byt či dům, abyste se v průběhu procesu nezbláznili?

Hromádkování

Bez systému to nepůjde. Než se pustíte do nábytku, na paškál si vezměte samosebou v první řadě jeho obsah. Běžte postupně od místnosti k místnosti, zmapujte terén a připravte si tři různé pytle/koše/krabice. Do jedné přijdou věci rozbité, příliš staré, nepraktické a nepoužitelné, do druhého věci, které ještě poslouží, ale raději byste je poslali dál skrz bazar nebo Marketplace, a do třetí umisťujte předměty, které pro vás mají hodnotu (ať už nostalgickou – fotografie apod., nebo praktickou – sada porcelánového nádobí, forma na bábovku,…). Oděvy, jsou-li v dobrém stavu, můžete věnovat na charitu.

Nábytek

Nábytek bude trochu větší oříšek. Málokdo dnes ocení komodu po babičce, která je jak vystřižená z fimu pro pamětníky, nejedná-li se o pěkný sběratelský kousek z masivu. Než se vám podaří všechen udat po sociálních sítích a známých, můžete si pěknou chvíli počkat. Trochu agresivnějším řešením je sekera a následně sběrný dvůr či kůlnička na dříví. Nač tolik vydané energie a času, když stačí zavolat odborníky a volný čas užít příjemněji? Vyklízení bytů v Praze může být obtížné i z hlediska dopravy, o vyklízení ve starších bytovkách bez výtahu ani nemluvě. A co teprve vyklízení nemovitostí v Praze po požárech nebo povodních! V těchto případech už může jít i o zdraví. Ušetřete si starosti a svěřte se do rukou lidí, pro které je vyklízení denním chlebem a vaši nemovitost nejen vystěhují, ale i se zbaví odpadu a prostory po sobě uklidí.