Dodavatel hutních materiálů a plastů

nerez

Ať jste profesionální zámečník, kovář, domácí kutil nebo vedete stavební firmu, neobejdete se ve své práci bez hutních materiálů – jeklů, tyčí, trubek, různých výlisků, oceli, plechů, nosníků a podobně. Současný trh nabízí dostatek tohoto zboží v pestré nabídce jak v kamenných prodejnách, tak na internetu v e-shopech. Mezi významné prodejce v tomto odvětví patří firma Primapol, která dodává hliník, nerezovou ocel, protipožární produkty, letecké materiály, technické plasty a titan.

Profesionální dodavatel hutních materiálů

Hlavním mottem společnosti Primapol je vyřídit vše najednou a včas s dodací lhůtou do 24 hodin tak, aby byl zákazník co nejspokojenější. K tomu je třeba mít samozřejmě dostatečně velký sklad, aby pojal co nejvíce nabízeného zboží. To v případě Primapolu není vůbec žádný problém, jeho sklady v Pleteném Újezdu u Kladna čítají na 9.000 m² a pojmou na 20.000 jednotlivých položek. Díky tomu si během své existence, jež začala už v roce 2004, stačil Primapol vybudovat stabilní postavení v oblasti prodeje hutního materiálu.

Nerezová ocel a její druhy

Nezasvěcený pochopitelně ani neví, že existuje hned několik druhů nerezové oceli. Ti, kteří s ní běžně pracují ve své profesi, si ve společnosti Primapol mohou vybírat z různých nerezových polotovarů. Například nerez s označením 1.4104 je vhodná zvláště pro obrábění na automatech. Umí korozně odolávat v prostřední páry a vody. Je martenzitická s obsahem síry, magnetická a leštivá. Nerezová ocel 1.4112, dodávaná v tyčích v žíhaném stavu, se v kaleném stavu využívá na výrobu nástrojů, nožů, chirurgických nástrojů, břitů vah, hřídelí. I ona umí v normálním atmosférickém nebo vodním prostředí dobře odolávat korozi, proto se z ní vyrábějí například příbory či pánve. Nerezová ocel různých jakostí se používá v mnoha aplikacích.

Služby navíc potěší každého zákazníka

Primapol kromě vlastního prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům také služby navíc. Mimo jiné nabízí povrchové úpravy například suchým broušením, na CNC obráběcích strojích vyrobí kompletní díly a součásti nebo materiál přesně nařeže dle požadavků konkrétního zákazníka.

Sdílet článek