Britská modrá kočka hodně spí

Britská modrá kočka

Některé kočky vypadají už od pohledu noblesně a ušlechtile. Bezpochyby k nim patří britská modrá kočka, kterou si ihned oblíbíte díky jejímu vzhledu. Spatříte v ní totiž okamžitě roztomilého medvídka, kterého si přejete mazlit a dlouho nepřestat.

Kočka s přátelskou povahou

Britky se rády mazlí, ale mnohdy jen v době, kdy to samy chtějí. Jakmile si je zrovna nyní hodláte pohladit a přitulit se k nim, mohou se tvářit trochu odtažitě. Jejich původ byste našli kdesi ve staré Anglii 19. století. Kočky s modravým nádechem patří mezi nejoblíbenější plemena až do současnosti. Jejich srst je hebká, lesklá a hustá. Stačí je jednou za týden kartáčovat. Povahou se řadí k nekonfliktním, přátelským a mírumilovným tvorům. Občas se však přihodí, že se jim něco nelíbí a dají to patřičně najevo. Je dobré je vlastnit od kotěte, aby se dobře začlenily do rodiny. Cizí lidi nemusí mít zrovna v oblibě. Koťata si hodně hrají, jsou zvídavá a dost aktivní. V dospělosti tyto kočičky vyhledávají svůj klid a jejich aktivita ustává. Některé z nich prospí dlouhé hodiny.

Ideální kočičí společnice

Díky své povaze bude britská modrá kočka vyhovovat mnoha lidem. Získají skvělého společníka, který se umí zabavit i zcela sám. Zvykne si na bydlení na venkově, ale i v městském bytě. Snesou se i s jinými kočkami, dokonce jim nevadí ani psi. Mezi typickými znaky objevíte dlouhověkost, to je určitě dobrá zpráva pro každého chovatele, běžně se dožívají patnácti i více let. Avšak je třeba pravidelně navštěvovat veterináře, protože se u nich často objeví příznaky nemocí vzniklé šlechtěním nebo trpí dědičnými chorobami zakódovanými v genech. Co se týká další péče, tak kromě kartáčování jim musíte občas zastřihávat drápky, což někdy představuje skutečný boj. Britské kočky si přivyknou na pravidelné dávky granulí či masa. V podstatě toho tolik nesní, hlavně vyžadují denně čerstvou vodu.

Sdílet článek