Do lázní se jezdí zpravidla léčit konkrétní zdravotní potíže. Zdejší prostředí, léčebné kúry a minerální vody jsou pro zdraví přínosné a pomáhají s rekonvalescencí. Lázně si lze ale vybrat třeba také jako cíl prodlouženého víkendu, když chce člověk relaxovat a nechat se hýčkat. Kde se vám bude líbit nejvíce?
Tradiční české lázeňství
Česká republika je bohatá na termální prameny a lázeňství je zde tradičním oborem. I díky tomu vznikla řada lázeňských měst. Najdete je téměř v každém kraji, některá jsou všeobecně více známá, jiná méně, ale to neznamená, že by se zde o vás hůře postarali. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Jestli potřebujete kolem sebe spoustu lidí a kulturních zážitků, nebo vám více vyhovuje klidnější místo. Lázně Karlovy Vary patří mezi nejznámější české lázně a jsou hojně vyhledávané i cizinci. Je v nich celkem 28 pramenů, z nichž třináct se využívá pro pitné kúry.
Největší lázně na Moravě
Lázně Luhačovice leží ve Zlínském kraji a na Moravě jsou největší. Léčí se zde především nemoci dýchacích cest, trávení a obezity. Věhlas mají zejména minerální prameny. Kdo by neznal známou Vincentku, která se prodává dokonce i v lékárnách. Její pramen jinak najdete na luhačovické kolonádě. Také Teplice nad Bečvou na střední Moravě patří k významným lázních v České republice. Sem jezdí pacienti se srdečními nemocemi.
Do horských lázní i za turistikou
K významným horským lázním patří Lázně Karlova Studánka v Jeseníkách. Najdete je přímo pod horou Praděd, která je ve zdejších horách nejvyšší. Čisté klima a příjemné prostředí léčí už samo o sobě. Jinak se lázně zaměřují na léčbu onemocnění dýchacích cest a plic, kloubů a cév. Symbolem těchto lázní je Pitný pavilon s pramenem léčivé minerální vody. Přímo z Karlovy Studánky pak vede turistická trasa údolím Bílé Opavy až nahoru na vrchol Pradědu.