Nikdy nevyjdou z módy – orientální koberce dodají každé místnosti šmrnc

Asi ten pocit občas zažíváte také; přijdete do místnosti a máte dojem, že k dokonalé estetice prostě něco chybí. Pokoj jste opatřili kvalitním nábytkem, hezkou sedačkou, na stěně visí příjemný portrét rodiny, přesto stále postrádáte jakýsi prvek, který dýchá domovem. Nedostatek útulnosti tkví často v nedostatku dekorací. Nemluvíme o klasických lapačích prachu, které se bezúčelně povalují na poličkách, řeč je o funkčních doplňích, které ze studené chýše vykouzlí hřejivou atmosféru. A pokud nejste příznivci zbytečných blbůstek, pořiďte si doplňky funkční. Na chladnou podlahu před gaučem například umístěte koberec a půl úspěchu “je doma”. Jaký koupit, aby vás pořád těšil?

Orient není kýč

Už naši předci o století zpátky věděli, že v orientálních kobercích se díky ruční práci skrývá nejsmírná hodnota, která časem jen poroste. Proto nebuďte skeptičtí a investujte do pěkného vzorovaného peršanu, který se jen tak neokouká, hodí se skoro do každého interiéru a stane se jeho novou dominantou. Navíc je takový pěkný výrazný koberec vždy vděčným podnětem k započnutí konverzace s návštěvou!

Množství vzorů i barev

Vybere si opravdu každý. Trh nabízí spousty atraktivních barevných kombinací a co se vzorů týče, nemusíte nutně vsadit na tradiční, pokud je vašemu srdci bližší minimalismus nebo moderna, i takové se momentálně ručně tkají. Vybrat si můžete i z materiálů, opravdu luxusně působí hedvábné koberce kašmírské, kvalitní orientální koberce jsou i z tureckého a íránského hedvábí. Bude radost po nich našlapovat jak v zimě, tak během letních dnů. 

Kde nakoupit?

Na internetu i při návštěvě zemí Blízkého Východu bohužel často natrefíte na padělky, které prozradí zejména podezřele nízká cena. Perský koberec ale není zbožím dostupným všem, jedná se o investici do velmi cenného artiklu. Kde tedy najít originál a nenechat se ošálit podvodníky? Zkuste například buchara-eshop, kde mají nejen pravé perské koberce, ale také neskutečně široký výběr, který uspokojí i náročné estéty.