Každý člověk má své problémy, o tom není pochyb ani sporu. Bohužel jen málokterý člověk se svými problémy něco dělá, jen málokterý člověk je chce napravit. Pojďme se podívat na nejčastější problémy, které sužují velké procento Čechů.
Z posledních statistik vyplývá, že Češi jsou nejvíce sužováni syndromem vyhoření či naopak workoholismem, dále také gamblerstvím. Co však jednotlivé problémy vyvolává nebo jak se jim člověk může vyvarovat či posléze zbavit?
Syndrom vyhoření je úzce spojen s workoholismem
O syndromu vyhoření nemusíme mluvit dlouze, respektive ho nemusíme dlouze představovat. Může vzniknout různými způsoby, vliv na něj mají různé faktory. K těmto faktorům patří například neschopnost rozdělit si práci nebo přenechat práci někomu jinému, také k syndromu vyhoření spěje množství práce, kterou nejsme schopní zvládat, či nedostatečný spánek, který se většinou s množstvím práce pojí.
Díky faktorům, které spějí k syndromu vyhoření, lze konstatovat, že vyhoření se úzce pojí s workholismem. Lidé dnes pracují víc, než by měly, práce je pro mnohé naprosto vším, bohužel si nedokážou bez práce představit ani den. Jenže právě nedostatečný odpočinek a preferování zaměstnání je další krok vedoucí k syndromu vyhoření.
Se syndromem vyhoření a samozřejmě také s workoholismem jde pracovat, jde se těchto problémů zbavit. Například se jich člověk může zbavit tak, že začne více spát, že začne svou práci trochu korigovat a zaměří se na kvalitu takzvaných offline vztahů, které mohou člověka z následného vyhoření taktéž hravě dostat.
Gamblerství je další problém současného světa
Bohužel dnes nejsme sužováni jenom workoholismem a následným syndromem vyhoření. Dnes je velkým problémem také gamblerství, které následovně vede ke zničení našeho života. Kvůli hraní her nemáme finance na nic ostatního, odrovnáváme vztahy s blízkými, najednou jsme sami. V takovém případě však pomáhá jenom léčba, se kterou vám pomůžou příslušní odborníci.