Sport pro předškolní děti? Atletika jako skvělý rozcestník

Výroba dresů

Vybrat kroužek pro předškoláka může být pro řadu rodičů hotová věda. Můžeme mít pocit, že naše dítě inklinuje k tomu, pak zas k onomu – ani ony samy většinou nedokáží v tak útlém věku říci, jak by je naplňovalo trávit volný čas. V mnoha případech, když se nemohou rozhodnout hlavně rodiče, tak dítě dělá několik zájmových činností najednou a přebíhá z kroužku na kroužek, díky čemuž patří všude a přitom vlastně nikam. Milí rodiče, dejte ale pozor, aby se všestrannost vašich dětí nestala přetížeností. V takovém případě byste jim ubrali hodně energie a tím pravděpodobně i snížili výkonnost ve škole, což si určitě žádný rodič nepřeje.

dresy

Proč je lepší věnovat se jen jednomu kroužku?

V momentě, kdy už dítě získá nějakou novou dovednost, je lépe věnovat se jí v pravidelných intervalech, například dvakrát týdně, a zdokonalovat se v ní. Dítě se bude zlepšovat a bude sebevědomější, než kdyby chodilo na balet, flétnu, keramiku a od všeho umělo jen málo. Díky pravidelnosti a soustředění se na jednu činnost tak můžete mít doma třeba už za pár měsíců nadšenou malou baletku, která navíc dobře zapadla do kolektivu, protože se s dětmi v taneční školičce potkává pravidelně.

dresy

Jakým sportem začít?

S hudebním nástrojem nebo výtvarnými činnostmi to bývá jednodušší. Už od malička můžeme poznat, zda dítě vztah k hudbě a k tvoření má nebo nemá a hudební nástroj většinou vybíráme podle sympatií, případně, jako většina rodičů, začínáme tím nejjednodušším, tedy flétnou. Jak ale vybrat vhodný sport, když u předškoláka těžko poznáme, na jaký typ pohybu bude mít konkrétně vlohy?

V případě, že dítě opravdu zatím nemá vztah ke konkrétnímu sportu, je nejlepší zvolit kroužek zaměřený na všestranný sportovní rozvoj, který zajistí to základní – pravidelný pohyb. I když jsou konkrétně zaměřené sporty dostupné i pro předškoláky, podle odborníků je lepší s nimi počkat, abychom neriskovali jednostrannou zátěž. Než tedy začnete pořizovat dresy se jmény vašich ratolestí pro konkrétní sport, vše důkladně zvažte.

dresy

Na všestrannou přípravu se u předškoláků zaměřuje například atletika. Nemusíte se přitom bát, že bude vaše dítě najednou součástí přísného a striktního režimu tréninkových stadionů. V atletice ze startu totiž děti hrají nejrůznější sportovní hry, hrají si s míčem, poskakují a obecně se spíše baví pohybem. Až po důkladném seznámení trenéři rozvíjejí konkrétní vlohy jednotlivých dětí. Aby je pak atletika vtáhla se vším všudy, nabízí se pořídit jim jednotné atletické dresy, což jistě ještě posílí sportovního ducha. Výroba dresů je dnes cenově i časově dostupná služba u firmy DDsport.cz a můžete si být jisti, že takový dres jako dárek jistě povzbudí k výkonu.