K čemu poslouží průmyslový vysavač

vacuum-cleaner-657719_1280 (2)

Jakmile je doma nepořádek, vezme se vysavač, a podlaha je čistá raz dva. Na odsání prachu při vrtání hmoždinky jej můžeme použít taky, ale větší zátěž už nezvládne. Co s nepořádkem v dílně, garáži nebo na stavbě? Na ten už běžný vysavač nestačí, chce to vyšší výkon a jinou konstrukci, nejlépe průmyslový vysavač. Na pracovišti, kde se neustále něco vyrábí, práší a vzniká nepořádek, je zkrátka potřeba uklízet. Je to především kvůli kvalitě odvedené práce, pohodlí a kvůli bezpečnosti. Určitě bychom nechtěli zakopnout, uklouznout a zranit se.

Co všechno můžeme s průmyslovým vysavačem uklidit

Co vlastně takový průmyslový vysavač zvládne? Má sice samozřejmě své limity, ale ne takové, jako běžný vysavač. Zbytky cihel, betonu nebo dlažby, odřezky a další větší kusy materiál je lepší nahrubo smést, a vysavač s nimi nezatěžovat, nemusel by je zvládnout. Jinak toho ale vydrží poměrně mnoho. Zvládne kousky zdiva, malé odřezky, louže, a výborný je na piliny a jemný prach.

Je takový vysavač do dílny cenově dostupný?

Průmyslové vysavače mají poněkud odlišnou konstrukci od těch domácích a liší se i svou velikostí. Objem odpadní nádoby je větší a konstrukce sání a motoru oddělitelná od zásobníku odpadu. Přitom cena takových vysavačů nemusí být o mnoho vyšší než u kvalitního domácího vysavače, který by ovšem v dílně trpěl a zanedlouho dosloužil. Záleží samozřejmě na tom, jaký model zvolíme. Jsou vysavače do 10 000 i ty, které přesahují částku 40 000 Kč a hodí se spíše pro profesionální využití na stavbách.

Přednosti těch nejkvalitnějších přístrojů

Velkou předností průmyslových vysavačů je možnost suchého i mokrého vysávání. Uklidíme tedy nejen špínu a prach, ale i vodu. Je to možné díky odlišnému mechanismu práce, vyššímu výkonu i systému výměnného filtru. Ty nejdražší vysavače jsou robustní, s nádobou z kvalitního kovu, mají mnoho skvělých funkcí, jako třeba mechanický oklep filtru bez potřeby demontáže, odnímatelný kontejner na odpad na vlastních kolečkách, usazeny jsou do nosného rámu pro snadnější přepravu, mají integrovanou schránku na příslušenství a především velmi dlouhou životnost a vysoký výkon.

Sdílet článek