Jak na likvidaci vozidla?

Zbavit se vraku či nepojízdného auta po nehodě není jako vyhodit odpadky, ale pokud vám někdo pomůže, nezabere to mnoho času. Naopak, když problém necháte být, může to přinést další komplikace. 

Likvidace vozidla krok za krokem

Máte staré auto, nepojízdné či jinak nepotřebné? Nemůžete jej jen tak někde odstavit. Zejména v dnešní době, kdy není dostatek parkovacích míst, jsou lidé všímaví. Jakmile jim nějaké auto někde dlouho zaclání a vykazuje známky nepoužívání, mohou dotyční upozornit úřady a na něčí popud budou orgány jednat. Dohledají si majitele, budou posílat výzvy, a kdyby dotyčný nereagoval, úřady mohou auto sice zlikvidovat, ale náklady půjdou stejně za majitelem. A likvidace vozidla bude mnohonásobně dražší. 

Zbavte se auta se Zlikvidujauto.cz

Jak probíhá likvidace vozidla? Nejprve si objednáte specializovanou firmu. Ta přijede, na místě za vozidlo zaplatí odpovídající částku a odtáhne jej. Rovněž vám vystaví potvrzení o ekologické likvidaci vozidel, což je nutné pro vyřazení vozidla z registru vozidel, což vyřešíte vy na úřadě. Firma si rovněž zaznamená údaje o vozidle (VIN kód, registrační značky, údaje v průkazech) a tyto informace odešle na příslušné ministerstvo (Ministerstvo životního prostředí). Na základě těchto informací vám pak na odboru dopravy vyřadí vozidlo z registru vozidel, vy ještě následně zrušíte povinné ručení u pojišťovny. Není to nic složitého, odborníci se o vše postarají za vás. Na koho se obrátit? Na Zlikvidujauto.cz (https://zlikvidujauto.cz), kde vám poradí a zajistí vše potřebné k likvidaci vozidel. Pro vaše vozidlo si sami přijedou (odtah do 100 km je zdarma), vystaví vám potvrzení o ekologické likvidaci vozidel a v případě zájmu zajistí i odhlášení z registru vozidel. Rovněž společnost nabízí i výkup autovraků a prodej náhradních dílů.