Zumba a její výhody

Zumba, tanec moderní doby a také moderních lidí. Posledních pár let je to naprostý hit nejen mezi ženami, ale i muži, kteří zumbu také velmi rádi navštěvují! Většina z nás, co si rádi dopřejeme nějaký ten sport, ji určitě vyzkoušela. Já osobně mohu říct, že zumbu zbožňuji!  Začala jsem na ni chodit asi tak před dvěma roky a cvičení si naprosto užívám.  Zumba je tanec, který má propojené taneční prvky s aerobními, alespoň podle mého názoru, je tohle ta nejvýstižnější charakteristika.

Ať už rychlý nebo pomalý rytmus, tak věřím, že stejně jako já, si budete zumbu parádně užívat. Jednu z největších výhod bych zmínila tu, že spalujete velké množství kalorií. Což vám může dopomoci k tomu, shodit nějaké to nadbytečné kilo. Samozřejmě, ne, že si po lekci tohoto „tance“ dáte velkou čokoládu nebo něco kalorického. To byste si asi moc nepomohli.

Druhou velkou výhodou je to, že si nemusíte připadat trapně! Na první hodině nejspíš nebudete vědět, o co jde, nebudete znát kroky a budete si říkat „co tady proboha dělám?“. I já jsem to takto měla. I když, se začíná jednoduchými kroky, tak pochopit, jak to vše následuje za sebou a ještě sledovat instruktora, to dá zabrat. Bylo mi trapně do doby, než jsem pochopila, že je to naprosto jedno, důležité je, hýbat se a navíc časem si cviky zapamatujete a věřím, že budete přeborníkem.   

Dokonce trénovat můžete i doma. Na internetu je spousta videí, kde zumbu předvádí a tak si můžete udělat trochu náskok.  Důležité je, brát zumbu s nadhledem a hlavně s úsměvem! Užívat si tento tanec a přitom nepočítat minuty, které zbývají do konce, i když pravda je, že tohle se stíhat občas nedá. Na zumbě jsem nenašla nic negativního, snad jen to, že po zmíněné první hodině je člověk docela nadřený, ale to tak má být, aby byl účinek, co nejlepší, jako u běžného cvičení.

Sdílet článek