Zakrývací plachty pro spolehlivou ochranu

31

Mnoho lidí má na dvorech a zahradách umístěn majetek, který je potřeba celoročně chránit proti nepříznivým vlivům počasí. Mezi nejrizikovější období patří zima, a proto právě v tomto období majitelé vyhledávají řešení jak svoje věci zakrýt. Osvědčeným způsobem je využití kvalitních zakrývacích plachet. Zakrývací plachty se na trhu objevují v mnoha různých provedeních. Důležité je rozeznat ty kvalitní a spolehlivé. Proto se doporučuje nakupovat plachty od osvědčených dodavatelů.

Profesionální výrobce plachet

V České republice patří mezi profesionální a osvědčené výrobce plachet společnost Plachty Petr Štěpáník, která je na trhu už od roku 1995. Tato společnost má mnoho spokojených zákazníků, protože vyrábí prémiové plachty pouze z nejkvalitnějších materiálů. Mezi hlavní symboly této firmy patří právě zaměření na kvalitu a silná orientace na zákazníka.

Zaručená ochrana i v mrazivém počasí

Zajímavostí je, že kvalitní plachty jsou schopné ochránit majetek v mrazivých teplotách až – 50 °C. Tato skutečnost je zaručena výrobou plachet z kvalitních materiálů, kterým v tomto případě dominuje tkaný polyetylen. Dalším důležitým aspektem je propracovaný systém snadného a efektivního upevňování plachet. Plachty často chrání drahý majetek, a proto musí být bezpodmínečně spolehlivé. Levné plachty ze supermarketů mají vysokou poruchovost a většinou se jejich koupě nevyplácí.

Široké možnosti využití zakrývacích plachet

Zakrývací plachty se těší velké oblibě mezi běžnými uživateli i mezi živnostníky a zemědělci. V zemědělství se plachta často používá k zakrytí stohu sena. Mezi další časté způsoby použití patří zakrytí auta, strojů a rozestavěných staveb. Často používané jsou i vagónové plachty na zakrytí vagónů. Kromě zakrývacích plachet vyrábí firma Petr Štěpáník také stínící sítě na ploty, které se hojně využívají jako ochrana před nebezpečným UV zářením. Stínící sítě mohou zakrývat například sportovní areály, zahradní altánky a dětská hřiště. Jejich stínivost dosahuje až 90%. Při výběru stínících sítí a zakrývacích plachet je důležité nakupovat pouze kvalitní zboží, které s přehledem splní svůj účel.

Sdílet článek