Žádná stavba se neobejde bez kvalitního materiálu

cement

Plánujete postavit rodinný dům, opravit chalupu nebo dělat úpravy na jiných nemovitostech? V současné době je třeba si zajistit materiál s dostatečným předstihem a klást důraz na kvalitu za dobrou cenu. 

Stavebniny s kompletní nabídkou

Zdá se vám výhodnější, když stavebniny nabídnou kompletní sortiment pro vaši připravovanou stavbu? Nebudete jediní, kteří se rádi obrátí na spolehlivého prodejce. Mít stavbu pod střechou je základ. Možná hledáte jinou variantu než klasické betonové a pálené tašky. V tomto případě se doporučuje plechová krytina, která se zhotovuje především z hliníku a pozinkovaného plechu, méně častěji i z mědi a nerezového plechu. Plechové střechy se realizují v několika barevných variantách díky povrchové úpravě. Nelze nezmínit jejich přednosti, kam náleží dlouhá životnost, funkčnost a praktičnost. Cena je poměrně nízká a materiál tak lehký, že nečiní problém s ním bez obav pracovat a používat i tam, kde nelze počítat s velkou únosností krovu. Dále je tento druh krytiny odolný vůči větru a nechybí skvělé izolační vlastnosti.

Základní stavební materiál pro váš dům

Mnohdy se shánějí na stavbu cihly, kterých je několik druhů a musíte vědět, jaké použít na příčky v podkroví, na hlavní zeď domu, nebo na zídku v zahradě. Cihly se od sebe odlišují hmotností. Pálené cihly vynikají odolností, trvanlivostí, pevností a únosností. Rozlišují se plné a děrované. Cement, voda, kamenivo, plus přísady a příměsi stvoří dohromady důležitou stavební hmotu beton s univerzálním použitím. Beton lze připravit z různých druhů směsí, jejich výsledné parametry budou odlišné. K hlavním vlastnostem patří, že rychle tuhne, je pevný, rychle se zpracovává, odolává mrazu a povrch dobře vypadá. Využívá se rovněž pro svou nehořlavost, tepelnou akumulaci, ale hlavně pevnost a dlouhou životnost.