Začínáme podnikat: Jak vybavit lakovnu?

prestige1

Začínáte podnikat? Hledáte zajímavý obor podnikání? Co tahle lakovna, řemeslo, které je stále žádané a perspektivní. Poradíme vám, jak na to.

V případě, že vybavujete svoji autolakovnu novým vybavením či jen realizujete případnou obměnu stávajícího vybavení, je tu několik nevyhnutelných investic. My se společně nyní podíváme na to, jak co nejefektivněji vybavit vaši dílnu pro zvýšení počtu vašich zakázek.

V samotném základu vybavení lakovny, pro vás bude prioritní lakovací kabina, bez které se neobejdete. Lakovací kabiny je ideální zvolit s ohledem na vaši individuální potřebu. Pokud nebude lakovací kabina dostatečně kompatibilní se zbývajícím vybavením, bude to zbytečně komplikovat plynulost provozu. Jednou ze základních vlastností, která by lakovací kabině neměla v žádném případě chybět je automatická ovládací klapka pro cirkulaci vzduchu, která razantně urychlí sušení lakového nátěru. Neváhejte se říct si o další vybavenost lakovací kabiny. Velká část bude zahrnuta v základní výbavě, ale v případě vašeho přání jde zajistit i dodání v nadstandardní verzi.

Ruku v ruce s lakováním jde samozřejmě i vznik nečistot, které lakování přináší. Nezbytností pro vás bude tedy i zajištění odsávacích boxů. Odsávací stěny slouží k zachycení případných přestřiků a odpadu souvisejícímu s lakováním Díky tomuto článku ve vaší výbavě zajistíte dodržení potřebných hygienických norem a vyhovující pracovní podmínky pro své zaměstnance.

Odsávací box lze vybrat v předpřipraveném celku či jej nechat sestavit přímo na míru, podle konkrétních požadavků vaší lakovny. Mezi základní vybavenost, které je nutné věnovat pozornost, patří rozhodně filtry a ventilátory. V případě dostatečně kvalitní vybavenosti snižujete servisní kontroly a výměny filtrů.

Uvedli jsme si pouze pár příkladů pro vybavení lakovny, obecně však platí, že:

…se vám investice do kvalitní výbavy rychle vrátí.

…výběr vybavení provádějte podle konečné výroby a zaměření vaší lakovny.

…v případě velkého prostoru vaší dílny doporučuji vybavit většími stroji, které umožní rozšíření výroby v budoucnu.

Sdílet článek