Výkup vs realitní kanceláře. Jak nejlépe prodat svou nemovitost?

výkup nemovitostí

Přemýšlíte nad prodejem nemovitosti? Co vás od tohoto kroku odrazuje? Možná zdlouhavý prodej a vyřizování, které se s tím pojí. Tedy, jsou tyto kroky opravdu vždycky nutností nebo na vašich bedrech? Mnohdy jsou na bedrech spíše realitní kanceláře nebo společností, jež se zabývají výkupem nemovitostí. A nyní, babo, raď. Výkup, nebo využití služeb realitních kanceláří?

Řada lidí automaticky svolí k tomu prvnímu čili k realitním kancelářím. Hezké nafocení fotografií, dobré prodejní vlastnosti, určitě i rychlý prodej. To jsou vlastnosti či spíše domněnky, jež lidem kolují v hlavě. Ale i výkup bytu nebo domu má svá pozitiva.

Když potřebujete peníze ihned

Většina lidí se rozhodne k prodeji nemovitosti z jednoho prostého důvodu, a sice potřebují peníze. A je to v pořádku. Člověk se může dostat do mnoha situací, v nichž potřebuje finance. Ať už potřebuje dostát svým závazkům a splatit dosavadní dluhy, nebo jen prahne po investování, jako to dělají kamarádi v okolí. 

Když však předají nemovitost do rukou realitnímu makléři, není zaručeno, kdy dojde k prodeji bytového objektu nebo rodinného domu. Je to zkrátka jen otázka času a taky poptávky a taky ceny a taky lokality a mnoha dalších faktorů. Zatímco v případě výkupu jste si jistí, že peníze dostanete během pár dní na ruku v hotovosti. Společnosti vykupující nemovitosti totiž sáhnou prakticky po každém objektu, a to nezávisle na tom, jestli je na něj uvalena exekuce nebo jestli ho tíží věcné břemeno. 

Když vám hrozí dražba

A když už jsme u těch problémů, které mohou nemovitosti postihnout, mnohé z nich se dostanou do dražby, respektive do situace, kdy jí dražba hrozí. A jelikož člověk netouží po tom, aby jeho nemovitost v hodnotě tří milionů byla prodána za osminu ceny, rozhodne se jednat. Jak ale bylo zmíněno, nikde se nepíše, že realitní kancelář prodá nemovitost za chvíli a ještě za předpokladu, že je na něj uvalena exekuce. V případě výkupu je však možné jednat rychle i za těchto skutečností, které prodejci nenahrávají zrovna do karet.

Sdílet článek