Už máte Refresh Bistro na půdě své střední školy?

Refresh Bistro

Až do roku 2016 na základních školách běžně fungovaly bufety, v nichž si děti mohly zakoupit svačinu. Kromě ní ovšem i různé sladkosti či jinak nezdravé potraviny. Takže ke slovu přišla tzv. pamlsková vyhláška, jež od září 2016 takový prodej zakazovala a značně usměrňovala. Jaký byl výsledek a proč byste měli vědět o Refresh Bistru?

Od pamlskové vyhlášky ke Refresh Bistru

Když něco zakážete, zvedne se obvykle vlna nevole. To samé platilo i pro pamlskovou vyhlášku. Nakonec si však školy zvykly na to, že mnohé školní bufety zkracovaly, a dále je již ve svých prostorách neprovozovaly. Což ale nevyřešilo problém se zdravým stravováním dětí mládeže po dobu pobytu ve škole. A zde ke slovu přichází Refresh Bistro, což je koncept školního bistra s profesionální obsluhou a širokým výběrem kvalitních potravin, které neničí zdraví mladé generace. Samozřejmostí jsou přijatelné ceny.

Už osmnáct poboček v provozu

Za svou existenci stačilo Refresh Bistro vybudovat 18 poboček, které mají sídlo na středních školách. Najdete je například v Chomutově, Třebíči, Plzni nebo v Praze. A jeho cíl je zřejmý – pobočky neustále rozšiřovat. V plánu je totiž otevřít dalších 17 míst, kde by byly poskytovány kvalitní služby pro středoškolskou mládež v oblasti rychlé gastronomie. Tím, že se zavřely školní bufety, přece děti nepřestaly mít hlad. A každé si nenosí jídlo z domu. Myšlenka Refresh Bistra plně pamlskovou vyhlášku respektuje, mladým lidem poskytuje zdravé občerstvení ve školním bufetu, který mají k dispozici přímo na půdě své střední školy. Je to pohodlnější než chodit si nakoupit jídlo do obchodu, který ani v blízkosti školy často není.

Refresh Bistro je tedy moderním řešením situace, která pravidelně během školní výuky nastává – a to zasytit studenty a poskytnout jim potraviny v souladu se zásadami zdravé výživy.