Technické kontrolování rozměrů pomocí 3D přístrojů

V mnoha oborech najdete výrobky vyžadující velice přesné změření. Odchylky od plánovaných rozměrů by mohly způsobit značné škody. Pro podobné účely existují optické měřicí přístroje, které se postarají o vysoké prověření všech údajů.

Kontrola rozměrů a geometrických tvarů s poradenstvím

Měřicí přístroje zvládnou překontrolovat všechny druhy materiálů. Nečiní jim problém ani lesklé, černé a bílé povrchy, protože k tomu mají ideálně nakombinovaný kvalitní osvětlovač a kameru. Zajistí bezproblémový chod nejen v laboratořích, ale rovněž přímo ve výrobě. Hodí se na kusové i sériové měření a spuštění jednoho programu funguje pro všechny typy. 3D měřící přístroje pracují s vysokou přesností. Bez potíží zvládnete jejich ovládání pomocí ikon a softwarem v českém jazyce. V případě potřeby se rozšíří o další senzory, například o rotaci, laser a dotyk. Jednotlivé druhy se od sebe odlišují jenom automatizací pohybu a velikostí. S výběrem vám rádo pomůže předváděcí středisko. Rádi vám poradí, zajistí prodej, dopravu, instalaci, kalibraci a potřebné zaškolení obsluhy.

Skenování malých a velkých výrobků

3D skenery využijete k naskenování povrchu vybrané součásti. Po získání dat dojde ke snadnému porovnání s nominálním modelem. Takto spatříte případné barevně zvýrazněné odchylky od ideálního tvaru. Vše si lze vytisknout na 3D tiskárně, ale také k prezentaci při reverzním inženýrství. U skenování záleží na povrchu. Za ideální se pokládá matná jednolitá barva. Nesplnění parametrů se řeší jednoduchou aplikací spreje se zmatňujícími účinky. 3D skener s bílým a modrým světlem je určený jak pro drobné rozměry (šperky apod.), tak po produkty o rozměrech až několik metrů. Ve všech případech záleží na volbě vhodného zařízení, k čemuž se doporučuje prezentace, kde na vlastní oči uvidíte kontrolované díly.

Sdílet článek