Stop kunám v blízkosti vašeho domova

jak se zbavit kuny

Po zimě se pomaličku začíná probouzet příroda a tak jako chráníme místnosti před otravným hmyzem, neměli by majitelé rodinných domků, chat či garáží zapomínat na ochranu před nevítaným hostem kunou. Jakmile se u vás objeví kuna, nastává obrovský problém, neboť její vypuzení, chycení a zajištění může být velmi zdlouhavý a nebezpečný proces. Kuny mohou nadělat značné škody, například ovlivnit technický stav vašeho vozidla a v nejhorším případě se usídlit ve vaší střeše. Jak efektivně předcházet kunám? Jde to levně a chytře!

Základem jsou pachy

Jestliže přemýšlíte, jak se zbavit kuny, vsaďte na osvědčené přípravky. Jejich složení odpovídá přesnému poměru vybraných pachů, které účinně odpuzují kuny. Tyto speciální přípravky jsou cenově dostupné a přitom velmi efektivní. Pořídíte je třeba online, aniž byste museli hledat vhodný produkt v kamenné prodejně a stejně tak v dostatečném množství, jež vám vydrží nejednu sezónu. Kuny jsou zvířata citlivá na pachy, proto je složení namícháno tak, aby je odpudilo na dlouhou dobu.

Kuna v autě? Už žádný problém!

Velký problém nastává, když navštíví kuna auto. Proto je nutné v případě, že máte již tuto zkušenost, použít kvalitní přípravek a vyhnat zvíře zpět do přírody, kam přirozeně patří. Zvláště pozor si pak dejte na své vozidlo v místech daleko od běžného ruchu, na chalupě a stejně tak v horách u lesa. Aby byl výsledek maximální, vybavte se praktickým sprejem a několik střiků aplikujte na savý materiál, například hadřík. Důležité je, aby byl materiál opravdu savý a dokázal udržet pachovou stopu co nejdéle, proto se vyvarujte umělým vláknům. Jestliže se kuna usídlila ve vašem autě nebo jej pravidelně navštěvuje, neaplikujte směs pachů na části automobilu ani na motor, ale vždy použijte hadřík. Uvidíte, že síla pachů dokáže vyhnat i vytrvalé zvíře!

Sdílet článek