Rusňákova investiční skupina DRFG a změna investičního chování

David Rusňák

V zahraničí je patrný nový trend přechodu z aktivních forem investování k těm pasivním. Lidé přestávají svěřovat své finanční portfolio manažerům, kteří s nimi pak aktivně nakládají a zhodnocují je. Lidé své prostředky dnes zhodnocují prostřednictvím pasivních instrumentů, které sledují výkonnost celého portfoliového koše, anebo amerických indexů. Neinvestují ani tak do konkrétních akcií na burze, ale spíše do celku ekonomiky. Tomu se přizpůsobuje i společnost DRFG, kterou založil David Rusňák. Spravovat fondy a nabízet dluhopisy chceme trochu jinak.

Češi jsou spořivější

Češi mají v dispozici více financí a mění se i chování, jak s penězi nakládají. Jsou určitě bohatší než dříve a vydělávají více peněz. Šetřivost zůstává stále na podobné úrovni, jen se procentuálně zvýšila úměrně k vyšším výdělkům. Lidé v průměru investují celkem 350 000 korun. Jednorázový vklad investuje asi polovina a asi třetina lidí přispívá formou pravidelných vkladů. První vklad do fondů je asi 10 000 až 100 000 a pak měsíčně zasílají 500 až 2 000 korun. Kolektivní investování do fondů DRFG je velmi oblíbené, jak o tom píší i recenze a diskuze. V kurzu jsou dluhopisy i nemovitostní fond.

Efektivnější využití prostředků

Oproti zahraničním investorům se ten český rozhoduje více emocionálně, na základě pocitů a dojmů. Skutečné informace a fakta moc nezkoumají. Chtějí sice rozhodovat o svých investicích sami, ale mají nedostatečné informace. Mnoho investorů už na to doplatilo. Na internetu je mnoho nebezpečných nabídek, které se na první pohled zdají být profesionální, nabízí fantastické zhodnocení, ale nepodléhají žádné regulaci. Po vložení svých prostředků do těchto instrumentů mnoho lidí o vložené peníze velmi snadno přijde. To neplatí pro oblast kolektivního investování podléhající přísné regulaci, které je obecně v celé EU na velmi vysoké úrovni. Investiční skupina DRFG nabízí svým investorům mnoho možností, doplňuje David Rusňák.