Proč dát tapetu do ložnice

Představte si tu největší pohodu, jak nejraději relaxujete? Co je pro vás ten největší odpočinek? Někdo relaxuje aktivně, jiný zase raději v klidu s dobrou knihou nebo u oblíbeného filmu. S většinou se ale nejspíš shodneme na tom, že je fajn mít v ložnici příjemné prostředí, ve kterém se cítíme dobře, bezpečně a které v nás vyvolává klid a pozitivní myšlenky. Hodně tomu pomůže vhodně vybrané povlečení a doplňky, nicméně začít se má určitě od podlahy.

Důležité jsou celkové dispozice místnosti, její velikost, množství přirozeného světla a samozřejmě váš osobní vkus, styl, do kterého chcete ložnici sladit. Kromě koberce, nebo alespoň předložek k posteli, které celkově prostor zjemní a zútulní, si můžete vybrat barvu nebo tapetu na zdi. Nemusíte hned tapetovat celou místnost, i když i to se samozřejmě dá. Stačí ale i jedna zeď, která dodá ložnici zcela nový ráz. Pro romantické duše jsou k dispozici zámecké tapety, jste-li spíš vyznavačem minimalismu, můžete se přiklonit ke skandinávským tapetám, nebo zvolit moderní fototapety.

Vyberte si materiál

Bude třeba věnovat pozornost také výběru materiálu tapety. Zatímco papírové tapety působí trochu jako přežitek, textilní, tedy vliesové tapety jsou hřejivé a působí luxusním dojmem. Jsou vyrobeny z lisovaných buničitých a polyesterových vláken, díky tomu se pochlubí rozměrovou stálostí, odolností a zároveň fungují jako tepelné a zvukové izolanty. Designově si můžete vybírat z obrovského množství možností, záleží pouze na vás, pro kterou variantu se rozhodnete. Vliesové tapety vás potěší také snadným lepením. Vyberte si i vy tapetu do ložnice s vhodným dekorem, který vás naladí k odpočinku. Potom už stačí ložnici doladit vhodnými doplňky a máte jedinečné místo pro relaxaci, kam se po dlouhém dni budete vždy těšit. Vybírejte tapety on-line v internetovém obchodu Tapeta-dekorace.cz, nebo navštivte kamennou prodejnu ve Frýdku-Místku.