Písničky na zumbu

Zumba bez písniček by prostě nebyla možná. Tvoří základ tohoto tance, jelikož se jedná o taneční cvičení.  Hudba vás musí dokázat nakopnout a vést dopředu, tak abyste byli spíše nadšení, jak otrávení, ze špatné melodie.

Písní, které si za pouhou jednu hodinu zumby poslechnete je poměrně dost a když se vám moc nebude líbit jedna písnička, tak ta druhá si u vás oblibu třeba najde.

Zumba je v podstatě latinskoamerického původu, avšak je spojena hudebními rytmy, jako je Salsa, Reaggaeton, Cumbia, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Samba či Cha-cha a další! Každý si zde přijde na své! Navíc pokud například Cha-chu nebo další tance neumíte, tak právě zde se je máte možnost naučit.

Vždy se začíná pomalejšími písněmi a jednoduchými kroky, takže nějaký příjemný ploužák nebo pomalejší rytmus vás pomalu zahřeje a rozhýbe.

Nejdůležitější je, dokonale se při zumbě pobavit a nebrat vážně to, že nějaký krok spleteme, nebo že se nám něco nedaří a podobně.  Když byste se podívali na sál, kde se zumba tančí, tak si budete připadat, jako na nekonečné energetické párty, kde se nikdo nestydí! A tak to má vypadat. Oblíbené písničky k zumbě jsou Hey boy, Lovumba,  Remenea, La Despedida a nekonečná spousta dalších! Než bych všechny vyjmenovala, byla bych tu do večera.  V podstatě, když si pustíte jakkoli písničku zmíněného latinskoamerického rytmu, tak se vám bude zumba tančit nejlépe.  Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo a tak i třeba „hitovka“ z rádia se může stát dokonalou písni k nějakým cvikům ze zumby.

Taková Salsa, se tančí v páru, takže i při zumbě si v tom páru zatancujete. Stačí jen naslouchat hudbě a nechat se vést instruktorem, který bude přátelský a velmi milý. Alespoň se samými takovými jsem se sama setkala.

Sdílet článek