Objevte krásy Ruska

vízum do ruska

Moskva, Novosibirsk, Bajkal, Kamčatka, Soči, Krym, Omsk a mnohé jiné oblasti člověk zatouží vidět v okamžiku rozhodnutí, že navštíví největší zemi na naší planetě.

Rozmanité cestovatelské zážitky

Rusko je zemí kontrastů. Cestovatelé zde mohou obdivovat vše, po čem jejich srdce zatouží. Doslova vás uhranou bohatě zdobené chrámy, kterým jistě kraluje chrám Vasila Blaženého. Chrám Kristova Vzkříšení také stojí za podívanou. Nachází se v Petrohradu a uhrane vás na první pohled červenými cihlami. Milovníci přírody míří k jezeru Bajkal, kde si užívají hlavně rybaření v ledu, chůzi po ledu a projížďky se psím spřežením. Nikdy nezapomenete na tyrkysově modré ledové odstíny a na až neuvěřitelné sněhové výtvory. Přírodní rezervace Kurská kosa patří mezi památky zapsané v seznamu UNESCO. Jde o písečný poloostrov, kde spatříte duny, pouště a nekonečně dlouhé pláže. Čerstvé ryby a mořské plody určitě ochutnejte v přístavním městě Vladivostok, kde se nachází poslední zastávka Transsibiřská magistrály (největší železnice na světě). V jednom z největších přístavů kotví ohromné lodě, o kterých se zmiňují i mnohá zdejší muzea. Mnohým lákadlům se nevyhnete ani v Moskvě, kde kromě Rudého náměstí upoutává pozornost Treťjakovská galerie a další velkolepé stavby.

Plánování cesty bez potíží

Pro návštěvu nepotřebujete žádná očkování, i když se některá doporučují – proti tetanu, klíšťové meningoencefalitidě, žloutence typu A i B. Neobejdete se však bez turistického víza, pokud zde budete pobývat kratší dobu než jeden měsíc. Vízum do Ruska objednáte snadno na specializovaných webových stránkách. K výhodám patří, jestliže vlastníte ověřené pozvání. Doložíte také fotografii, cestovní pas s platností alespoň tři měsíce po skončení pobytu, potvrzení o cestovním pojištění a poukaz cestovní kanceláře, když přes ni máte zajištěnou dovolenou.