Nemáte babičku na Valašsku? Kvalitní slivovice je dnes dostupná i v Praze!

Slivovice

Život na vesnici má své nesporné výhody – zejména jste-li milovníkem domácích zabijaček a lahodně vonících a podmanivých pálenek všeho druhu. Ne každý má ale to štěstí, aby měl k takovému spolehlivému vesnickému „zdroji“ pochutin blízko. Stejně jako dnes ale není problém najít si i ve větším městě spolehlivého „vesnického“ řezníka, není problém najít si zdroj dobré a kvalitní pálenky – ať už pro vlastní potřebu, nebo třeba jako originální dárek.

Na neznámé zdroje nespoléhejte

Slivovice je citlivý produkt, který, a to vám potvrdí každý Valach, se musí vyrábět s láskou. Vyhněte se proto neznámým a neověřeným zdrojům a nabídkám, které často začínají větou: „Můj kamarád má kamaráda a ten prodává domácí slivovici…“ Domácí pálenka je totiž rychlý zdroj přivýdělku, a i když jsou lidé z Valašska povětšinou majitelé velkého srdce, ne pro každého univerzálně je kvalita na prvním místě. Nezapomínejme ani na nedávnou methanolovou aféru – ta je jasným důkazem toho, že do domácích pálenek a mimo ruce profesionálů líh opravdu nepatří.

Objevte kvalitu specializovaných obchůdků

Lidé, pro které je nákup a prodej dobrého a pečlivě vyráběného alkoholu s tradicí radostí a srdeční záležitostí, naštěstí přibývá. Najdeme je i ve velkoměstech – jejich produkce je opravdu malá, ale nikoli skromná. Neprodávají tedy ve velkém a nesází na drahou reklamu, přitom ale nabízejí pestrý výběr a férové ceny.  Ať už je tedy vaší preferencí slivovice, nebo jiná pálenka, tady prakticky nemůžete sáhnout vedle. Jeden z pražských e-shopů s dobrými pálenkami, PanAlfréd.cz, navíc nabízí rozvoz po Praze zcela zdarma. Stačí tak vybrat si to své z pohodlí domova. A že je z čeho vybírat! PanAlfréd.cz zkupuje slivovici, ale i jablkovici, hruškovici či exotičtější višňovici či mandlovici a další z několika malých rodinných palíren z celého Česka. Každá je jiná, ale všechny jsou lahodné. Stačí objednat, ochutnat a vybrat si tu svoji.